Obľúbená akčná séria Jason Bourne dostane ďalšiu časť. Ukáže sa aj Matt Damon?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jason Bourne séria sa rozrastie

Jason Bourne, populárny agent, ktorý stratil pamäť, sa nám ukázal už v niekoľkých častiach. Väčšina ľudí sa zhodne, že najlepšia je pôvodná trilógia, ani ďalšie dva filmy však nie sú na zahodenie. Séria by sa teraz mohla rozrásť o ďalší film, prípadne hneď niekoľko.

Pôvodné tri časti obsahujú filmy Bourneova identita (resp. u nás viac známa ako Agent bez minulosti), Bourneov mýtus a Bourneovo ultimátum. Zahral si v nich Matt Damon a stvárnil muža, ktorého vyplaví na pobreží iba s minimom informácií, a čo je horšie, stratou pamäte. Postupne dáva dokopy skladačku, pričom musí odrážať skupiny útočníkov.

bourne identity
Zdroj: hollywoodrepoter.com

Ďalší zabijaci do série

Postupne spoznávame aj špeciálny vládny program a systém vládnych operácií. V rámci neho sa pozrieme aj na iného zabijaka, Aarona Crossa, ktorého si zahral Jeremy Renner. V piatej časti s jednoduchým a priamym názvom Jason Bourne sa opäť hlavnej role chopil Matt Damon.

Producent všetkých spomínaných filmov Frank Marshall sa teraz vyjadril, že by rád uvidel príbehy agentov opäť na veľkom plátne. Mal by nápady na nové príbehy, hľadá však kreatívny tím, ktorý by sa o ne dokázal postarať. V nedávnom rozhovore pre portál Collider (kde rozoberal aj piateho Indiana Jonesa) sa vyjadril:

“Mám rád sériu s Bourneom a myslím si, že teraz je správna príležitosť, aby do nej vstúpili nový filmári. Takže dúfam, že nájdeme nielen nové príbehy, ale aj nového filmára. Momentálne hľadáme.”

Rôznorodosť režisérov

Séria je totiž veľmi rôznorodá, čo sa režisérov týka. Naštartoval ju prvým dielom Doug Liman (najnovšie priniesol hit Barry Seal), štvrtý diel mal na starosti Tony Gilroy (môžeme ho poznať vďaka Rogue One z príbehov Star Wars). Druhú, tretiu a piatu časť mal pod palcom Paul Greengrass a tieto časti sú aj Mattove obľúbené. Preto sa už skôr vyjadril, že by s ním rád pracoval na ďalších epizódach.

bourne renner
Zdroj: screenrant.com

Či teda producent opäť ponúkne miesto jemu, alebo hľadá niekoho úplne iného, sa dozvieme časom. Rovnako to bude aj s návratom hlavnej hereckej hviezdy, Matta Damona. Dúfajme len, že naozaj prinesie nové a originálne príbehy a nepôjde o žiaden reštart série, ako je tomu v poslednom čase zvykom. Alebo žeby sme sa konečne dočkali skríženia ciest Bournea a Crossa?

Príbehov na spracovanie je totiž stále dosť. Bourne séria vychádza z knižnej predlohy Roberta Ludluma a od roku 2002, kedy prišla prvá filmová časť, neboli spracované všetky jej súčasti. Uvidíme teda, aké ďalšie akčné príbehy s agentom bez minulosti nám tvorcovia prinesú.

Ste fanúšikmi tejto série? Radi by ste videli ďalší film, prípadne aj dva? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -