Nakrúcanie snímky Avatar 2 by malo byť opätovne zahájené už tento týždeň

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Dočkáme sa niekedy druhého Avatar filmu? 

Režisér James Cameron je mimo svojej megalomanskej povahy, ktorá sa prejavuje v unikátnosti jeho filmov, známy tým, že si dáva poriadne načas. V roku 1997 vyšiel enormne úspešný Titanic, ktorý si Cameron vzal pod svoje režisérske krídla, pričom na ďalší jeho projekt sme čakali neuveriteľných dvanásť rokov. Áno, tým filmom bol vtedajší Avatar.

Svojho času komerčne najúspešnejšia snímka sveta, ktorá bola prekonaná až minulý rok filmom Avengers: Endgame. I keď sa zrejme patrí povedať, že tomu museli distribútori trochu dopomôcť a v krátkom časovom horizonte bolo veľkolepé finále superhrdinského eposu nasadené do kinosál ešte raz.

Každopádne, produkcia a samotné nakrúcanie pokračovania prelomového Avatara sa poriadne tiahnu. Koniec koncov, začalo sa o ňom šuškať ešte v počiatkoch predchádzajúceho desaťročia, no doposiaľ sme videli len niekoľko fotiek z pľacu a štúdií, kde sa tvorí mágia vizuálnych efektov.

Len pre zaujímavosť, medzičasom stihlo Disney skúpiť veľké filmové štúdiá vrátane 20th Century Fox, pod hlavičkou ktorého vznikol aj Avatar.

Avatar 2
Zdroj: polygon.com

Nakrúcanie pokračuje už tento týždeň 

Pochopiteľne, zdanlivo nekonečným prácam na filme nepomohla ani celosvetová pandémia. Podľa zahraničných správ to ale vyzerá tak, že herci a vlastne celý štáb sa čoskoro vracajú do práce.

John Landau, jeden z producentov, sa na svojom Instagram účte pochválil fotkou a popisom, ktorý tvrdil, že kulisy sú pripravené a štáb sa vracia nakrúcať na Nový Zéland. Zahraničné zdroje taktiež tvrdia, že sa zdržalo „iba“ nakrúcanie s živými hercami.

Avatar
Zdroj: pcgamer.com

Postprodukcia, teda tá časť filmárskeho procesu, ktorá zaberá najviac času, zdržaná nebola. Weta Digital a spoločnosť Lightstorm Entertainment aktívne vytvárajú vizuálne efekty a starajú sa o to, aby snímka priniesla žiadanú a očakávanú revolúciu.

Musíme spomenúť, že schopnostiam oboch firiem možno veriť, nakoľko patria k absolútnej špičke svojho oboru. Lightstorm bol založený priamo Jamesom Cameronom, no a za Wetu hovoria jej dlhoročná práce v podobe špeciálnych efektov vo filmoch ako trilógia Pán Prsteňov, prípadne Aquaman.

Myslíte si, že sa v najbližších rokoch konečne dočkáme ďalšieho projektu Jamesa Camerona, teda očakávaného druhého Avatara? Alebo vám sú obyvatelia Pandory po tých rokoch už ľahostajní? Určite nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -