Winnie the Pooh: Blood and Honey – Medvedík Pú a Prasiatko sa vydávajú na vraždiace besnenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Winnie the Pooh: Blood and Honey

Nikdy by sme si nepomysleli, že niekedy uvidíme spojenie Medvedíka Pú a hororového slasheru. A predsa je to tu. Presne to nám ponúknu vo filme Winnie the Pooh: Blood na Honey. Ako producent, režisér aj scenárista sa pod neho podpisuje Rhys Waterfield, pre ktorého pôjde o debut…

Naozaj zaujímavý spôso,b ako si nakopnúť (alebo pochovať?) kariéru. Známe postavičky sú odvrhnuté Christopherom Robinom, ktorý odišiel študovať na vysokú (a zažívať poriadny študentský život). Nechané napospas osudu a hladu sa Pú a Prasiatko stávajú opäť divokými a vracajú sa k svojím zvieracím koreňom. Už nie sú krotkými – už idú hľadať a loviť korisť.

pu a prasiatko
Zdroj: sportskeeda.com

Iné postavičky z predlohy nečakajme

Možno sa pýtate, či sa v tomto prípade objavia aj iné postavičky z príbehov. Od oslíka I-áčika uvidíme iba jeho náhrobný kameň. Vyhladovaná dvojica si ho totiž vyhliadla ako jednu zo svojich obetí. Tiger napríklad nebude súčasťou príbehu vôbec, kvôli legálnym záležitostiam.

Možno vám napadla práve táto otázka – ako je možné použiť tieto postavy, na ktoré si Disney pred piatimi mesiacmi obnovilo svoje práva. Pôvodnú animovanú rozprávku totiž opäť priniesli na svoju streamovaciu službu. Waterfield sa vyjadril, že snáď každému musí byť jasné, že nejde o verziu pre deti a z pôvodného diela z roku 1926 má prevzaté iba postavy.

pooh blood and honey
Zdroj: fox29.com

Práva obišiel kreatívne

Aby si to ešte viac poistili, tak pomenili aj kostýmy. Pú nenosí svoje klasické červené tričko, namiesto neho bude mať drevorubačský overal. Prasiatko bude oblečené celé v čiernom. Už odkedy sa objavili na internete prvé zábery a obrázky z filmu, ktorý dokončil svoje nakrúcanie, vyslúžil si niekoľko kontroverzií.

Hlavný tvorca filmu ale povedal, že by ľudia nemali brať film príliš vážne. Chce poskytnúť hlavne kopu zábavy. Tiež kvôli jeho obmedzenému rozpočtu nemáme čakať žiadny level hollywoodskej produkcie. Predsa len, Winnie the Pooh: Blood and Honey je o dvojici postáv z detskej knižky, ktoré idú vraždiť zo zášti (a hladu) vysokoškolákov.

winnie the pooh: blood and honey
Zdroj: variety.com

Náročný balans medzi hororom a komédiou

Watefield povedal, že najnáročnejšia úloha bolo poskytnúť správnu rovnováhu medzi hororom a komédiou. Uviedol to na príklade baby, ktorá si len tak vylihuje vo vírivke. Takto scénu popísal:

„Má sa dobre a zrazu sa Pú a Prasiatko objavia za ňou, omámia ju chloroformom a vyberú ju z jacuzzi. Potom ju prejdú autom. Najprv to znie hrozne, ale má to svoje vtipné chvíle. Sú tu totiž zábery na medvedíka v aute, ako mu trčia od volantu len jeho malé uši a pritom pomaly číha na svoju obeť.“

Už našli distribútora, editujú rýchlo

Zaujímavé je, že tvorca so svojim produkčným partnerom Scott Jefferym už našli aj spoločnosť, ktorá chce slasher distribuovať. Pod to sa podpísalo ITN Studios. Neudali presný dátum vydania, avšak Waterfield sa vyjadril, že momentálne editujú tak rýchlo, ako sa len dá. Ale s ohľadom na to, aby bol stále výsledok dobrý.

Tak ako si myslíte vy, že dopadne hororová komédia Winnie the Pooh: Blood and Honey? Pôjde o správny balans medzi krvákom a zábavou alebo ide čisto len o ničenie značky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -