Univerzum The Conjuring pokračuje. Vieme, ktorý horor ďalej doplní sériu V zajatí démonov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Po nie veľmi vydarenom filme V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol sme ohľadom hororového univerza The Conjuring ostali skeptickí. Kvalita všetkého, čo režisér James Wan vytvorí a následne prenechá iným tvorcom, ide priamoúmerne dole. Série Saw alebo Insidious sú toho jasným príkladom. Od roku 2021 je o pokračovaní franšízy úplné ticho, neboli nám predstavené žiadne nadchádzajúce projekty. Často sa spomínal spin-off pre postavu The Crooked Man z filmu V zajatí démonov 2, no jeho vývoj sa už roky nepohol žiadnym smerom. Aká budúcnosť teda čaká horory zo série The Conjuring?

Svet The Conjuring obohatí Mníška 2

Las Vegas žije akciou CinemaCon, na ktorej má štúdio Warner Bros. vlastný panel. Okrem komiksových noviniek sa dozvedáme, že strašiť na veľké obrazovky sa vráti démon Valak. Ďalším filmom v sérii tak bude Mníška 2, pokračovanie kriticky neúspešnej, naopak finančne úspešnej Mníšky z roku 2018. Informácie ohľadom príbehu nemáme žiadne, predstavená bola iba scenáristka. Pero by mala chytiť Akela Cooper, ktorá pre Jamesa Wana napísala vysoko originálny a nápaditý horor-triler Vtelenie zla. Mníška sa odohrávala v roku 1952, je teda „najstarším“ filmom univerza The Conjuring, takže sa príbehovo môže vydať hádam kamkoľvek.

mníška recenzia
Zdroj: thejakartapost.com

Po kritickej stránke pohorela, na stránke Rotten Tomatoes má hodnotenie nízkych 24 %. Štúdio v prvom rade zaujíma profit a vzhľadom na zárobok bola Mníška hitom. Zo skromného rozpočtu 22 miliónov dolárov mala celosvetový box office 365 miliónov amerických dolárov, čo je jasnou zelenou pre pokračovanie. Otca série Jamesa Wana už klasicky očakávame na poste producenta, zatiaľ čo Bonnie Aarons by sa mal vrátiť strašiť ako démon Valak. O všetkých novinkách vás budeme pribežne informovať.

Tešíte sa z oznámenia filmu Mníška 2, alebo by ste si priali pokračovanie iného príbehu zo série? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -