Zlý vlk už má dosť sfukovania chalúpok. Trailer na animák The Bad Guys ukazuje, ako dal dokopy tím záporákov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Bad Guys

Štúdio Dreamworks nám prináša prvý trailer na ich chystaný animák The Bad Guys. Ako už názov napovedá, uvidíme záporné postavy z rozprávok, ktoré tentoraz spolu vytvorili tím. Ich kúsky v krátkej ukážke navyše vidíme v skvelých vizuáloch a za zvukov skladby „Bad Guy“ od Billie Eilish.

Veľký zlý vlk už má dosť sfukovania chalúpok a rozhodol sa dať dokopy tím, s ktorým sa nevybrali po dobrých chodníčkoch. Od drobných lúpeží až po poriadne podvody, nie je tu kúsok, ktorý by nezvládali. Lenže čo sa stane, keď si jeden z nich začne uvedomovať, že je dobrý chlapec? Je dobré byť zlým alebo budú zlosyni dobrými?

Pán Vlk dal dokopy poriadnu skupinku

Pán Vlk (Sam Rockwell) si dokázal dať dokopy poriadnu skupinku. Patrí do nej pán Had (Marc Maron), ktorý otvára trezory rad za radom, pán Žralok (Craig Robinson) – majster prevlekov či pán Piraňa (Anthony Ramos) – nenechajte sa oklamať jeho veľkosťou, je v skupine pravým búchačom. Samozrejme by to nešlo bez zástupkyne nežnejšieho pohlavia – preto je súčasťou aj slečna Tarantula, ktorej prepožičala hlas Awkwafina.

Vidíme, že aj hlasy poskytujú poriadne hviezdy. Lenže hviezdna skupina sa zďaleka nekončí v dabingovom štúdiu. Pierre Perifel film režíruje, pričom scenár napíšu Etan Cohen (pracoval na Madagascaroch či filme Tropická búrka) a Hilary Winston (okrem seriálu Community pracovala na scenároch pre LEGO filmy). Budú pritom vychádzať z kníh z roku 2019, ktoré píše Aaron Blabey.

the bad guys
Zdroj: game-news24.com

Hudba od tvorcov Paralelných svetov

Nielen v traileri, ale aj v samotnom filme budeme počúvať kvalitnú hudbu. O soundtrack sa totiž postará Daniel Pemberton. Ten pracoval na filmoch ako Artuš: Legenda o meči či Krycie meno U.N.C.L.E. Rozhodne ale má skúsenosť aj s animovanou tvorbou a to nie hocijakou – ako skladateľ pôsobil pre unikátny animák Spider-Man: Paralelné svety.

Aj trailer na The Bad Guys nám ukazuje, že tento bude vizuálnym potešením. Okrem klasickej 3D animácie dostávame aj 2D prvky, čím sa bude odlišovať od iných filmov od štúdia Dreamworks. Originálny je ale aj svojim dejom, keď dáva dokopy pôvodne záporné postavy.

the-bad-guys
Zdroj: digitalspy.com

Nevychádzajú im dobré skutky?

Pri jednej lúpeži si však Vlk uvedomí, že by mohol byť aj dobrou postavou. Snaží sa teda presvedčiť ostatok tímu, aby začali konať dobré skutky a skôr pomáhať ako škodiť. Cesta k tomu je ale náročná a nebude sa im to dariť od začiatku, ako môžeme vidieť.

Stále sú totiž miestami na úteku (a pri svojom uvedomení na ceste do väzenia). Okrem toho ich nemusí prijať spoločnosť a tak budú musieť prejsť zmenou imidžu. Lenže môžu byť mrzutí záporáci príjemnými plyšákmi? Ako však dopadnú a či sa im podarí otočiť k dobru budete môcť vidieť 22. apríla 2022, na tento dátum je naplánovaná premiéra v kinách.

Ako sa zatiaľ páči animák The Bad Guys vám? Páči sa vám tento originálny kúsok od Dreamworks? Ktorá z postáv vás najviac zaujala? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -