Gotham Knights dostanú seriál od tvorcov Batwoman. Chystajú iný príbeh, než na aký sme zvyknutí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Gotham Knights dostanú seriál

Fanúšikovia Batmana dostávajú aj na malých obrazovkách čoraz viac obsahu. DC sa rozrastá aj v tomto smere. Dôkazom je stále pretrvávajúci Arrowverse, ale napríklad už aj dva oznámené spin-offy po filme The Batman, ktorý dostaneme v marci. Okrem toho dostane aj Batwoman tretiu sériu. A práve jej tvorcovia chystajú priniesť tím Gotham Knights a pripraviť im seriál.

Budú za ním stáť scenáristi a režiséri Natalie AbramsJames Stoteraux a Chad Fiveash. Okrem nich aj producenti Greg BerlantiSarah Schechter a David Madden zo spoločnosti Berlanti Productions. Spomíname to kvôli tomu, že spoločnosť ako celok stojí už sa za zmieneným Arrowversom.

gotham knights arrowverse
Zdroj: wallpapercave.com

Nebude súčasťou Arrowverse

Do neho patria dlhšie fungujúci Flash (8. sérií), Arrow (8. sérií), Legends of Tomorrow alebo už aj zrušená Supergirl. Pri Gotham Knights však už hneď uviedli, že nebude patriť do zdieľaného vesmíru medzi tieto seriály. A nebude ani spin-offom alebo nadväzujúcim projektom na Batwoman. Dokonca pozmenia aj dej oproti komiksovým predlohám.

hra gotham knights
Zdroj: charlieintel.com

Iný aj oproti chystanej hre

Nebude sa spájať ani s chystanou videohrou, ktorá je v príprave od WB Montreal. V nej sa má tímovka postaviť proti zlovestnému Court of Owls. Tu však uvidíme Bat-rodinu úplne inak. Oficiálny popis deja nadchádzajúceho seriálu znie takto:

„Poznačený vraždou Bruce Waynea, jeho rebelský adoptívny syn vytvorí nečakané spojenectvo s deťmi Batmanových nepriateľov. Všetci z nich sú totiž obvinení z vraždy Nočného križiaka a ako banda odpadlíkov musia teraz bojovať, aby očistili svoje meno. Ale Gotham bez Temného rytiera, ktorý by ho ochraňoval, sa stáva najnebezpečnejším akým kedy bol. Avšak nádej prichádza aj z tých najnečakanejších miest, keď sa tento tím utečencov, ktorí na prvý pohľad nevedia spolu fungovať, stane novou generáciou záchrancov. Budú známi ako Gotham Knights.“

Iba jediný syn

Pre tých, ktorým je známa predloha alebo zachytili chystanú hru, je jasné, že Gotham Knights budú mať pre seriál iný pôvod. V prvom rade sa tu spomína SYN, teda jednotné číslo. Originálny tím bol totiž zložený z viacerých synov, ktorých si Bruce Wayne adoptoval.

Tvorili Dick Grayson ako Nightwing, Tim Drake ako Robin a Robin Jason Todd ako Red Hood. Ten v komiksoch prebral túto identitu po tom, čo bol znovuzrodený. Nevieme, či toto chystajú aj do hry. Štvoricu uzatvára ešte Barbara Gordon ako Batgirl, ani ona však pre seriál nie je zmienená.

Gotham Knights
Zdroj: pixel4k.com

Potomkovia nepriateľov ako ochrancovia Gothamu

Nakoľko sa spomína iba jeden syn, nevieme, o ktorého z trojice by mohlo ísť. Avšak nahradiť ostatných potomkami veľkých záporákov je rozhodne odvážny, no prinajmenšom zaujímavý krok. Uvidíme, ako budú nakoniec fungovať v úlohe ochrancov Gothamu.

Čo hovoríte na správu, že Gotham Knights dostanú aj vlastný seriál? Páči sa vám jeho rozdielne zameranie a zmena v príbehu, alebo si myslíte, že to nebude fungovať? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -