Gotham bez Batmana? Našťastie prichádzajú Gotham Knights a postavia sa zlovestnému Court of Owls

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Gotham Knights sa predstavuje

DC FanDome počas minulého roka prvýkrát odhalilo, že sa k fanúšikom dostane aj hra Gotham Knights. Rok vydania 2021 sa však oddialil a tak sme dostali na tohtoročnej udalosti, ktorá sa konala teraz cez víkend, o hre nové informácie. Priniesli až dve ukážky.

Prvý, príbehový trailer ukazuje Gotham bez svojho najväčšieho ochrancu, Batmana. Jeho „rodina“, ktorú tvoria Robin, Nightwing, Batgirl a Red Hood sa musia tejto neľahkej úlohy ujať. Sú pritom zajatí zlovestnou skupinou Court of Owls. V komiksoch ide o členov najbohatších rodín Gothamu, ktoré stoja za intrigami a konšpiráciami odohrávajúcim sa v meste.

Proti starým záporákom aj Court of Owls

Tribunál bude využívať svojich skúsených zabijakov, Tolonov. Bude im často ťažké ujsť, pretože budú využívať rôzne bojové techniky, aby mohol mať hráč väčšiu diverzitu. Okrem nich sa dočkáme aj tradičných Batmanových nepriateľov. Za všetkých sa ukáže napríklad Mr. Freeze. Figurovať bude aj Penguin, ktorý sa, prekvapivo, postaví na stranu Gotham Knights. Zrejme pre neho Owl Tribunal predstavuje väčšieho súpera.

Okrem príbehovej ukážky sme však dostali aj jednu, ktorá sa pozerá na tvorbu hry samotnej. Tvorcovia Scott Snyder a Greg Capull hovoria o konkrétnych scénach bez toho, aby toho prezradili príliš veľa. Zrejme nás však čaká poriadna porcia akcie a zábavy.

Vo videu sa vyjadril aj CCO z DC, Jim Lee. Hovorí, z čoho si hra brala inšpirácie, a tak prezradí aj viac z histórie tajomného Court of Owls. Nehovorí však iba o ich pôvode z komiksov, ale aj o tom, ako zapadajú do novej hry.

Sólo hra aj kooperatívny mód

Komentár pridal aj kreatívny riaditeľ Patrick Redding. Hovorí práve o najatých a vycvičených bojovníkoch, ktorí to budú hráčom poriadne znepríjemňovať. Našťastie ale budeme mať k dispozícií kooperatívny mód pre dvoch hráčov, kedy sa môžete ujať až dvoch postáv zo štyroch aj so svojim kamarátom.

Hra Gotham Knights mala pôvodne prísť v tomto roku. Nový dátum vydania nám zatiaľ nebol upresnený, ukážky hovoria iba o tom, že ju hráči dostanú počas roka 2022. WB Games Montréal, štúdio, ktoré stojí aj za Arkham sériou, by ju však chcelo priviesť pre širokú škálu hráčov.

Gotham_Knights_Court_of_Owls
Zdroj: batman.fandom.com

Na PC aj konzoly

RPG z otvoreného sveta, ktoré by sa malo podobať napríklad Batman: Arkham Origins, tak dostaneme na konzoly aj PC. Vyjde na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One, a Xbox Series X/S.

Ako sa vám pozdáva hra Gotham Knights? Chopíte sa úlohy niektorého z členov Batman rodiny aj vy, aby ste ochránili jeho mesto? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -