Uvidíme najlepšiu marvelovku všetkých čias? Kritici a novinári už dali filmu Spider-Man: Bez domova hodnotenia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spider-Man: Bez domova dostal prvé hodnotenia

Premiéra tretieho Spider-Mana s Tomom Hollandom pre celebrity, kritikov a novinárov už prebehla. Nie ako sa pôvodne hovorilo, v osekanej 40-minútovej verzii. Dostali riadne, 2 a pol hodiny dlhý film, so všetkým, čo k nemu patrí, aj potitulkovými scénami! Filmu Spider-Man: Bez domova dali prvé hodnotenia. Dočkáme sa teda najlepšej marvelovky alebo odchádzali sklamaní?

Hovoriť o najlepšom filme z MCU je naozaj poriadny záber. So svojou 13-ročnou históriou a 26 filmami sme mali viacero unikátov. Pre fanúšikov je zatiaľ (pochopiteľne) najobľúbenejší Avengers: Endgame. Ukončil dlhodobú éru prvotných Avengerov. A režisér Jon Watts sľuboval, že podobne veľkolepej udalosti sa dočkáme pri ukončení tejto trilógie s Peterom Parkerom.

spider-man-no-way-home-villains-sinister-six
Zdroj: thedirect.com

Návraty, na ktoré všetci čakali (a viac)

Vieme, že okrem neho sa vracia aj Stephen Strange (Benedict Cumberbatch). Avšak najväčšie nadšenie bolo z návratu klasickejších nepriateľov z predošlých Spider-Manov od Sama Raimiho aj z filmov The Amazing Spider-Man. Nimi boli Alfred Molina ako Doctor Octopus, Jamie Foxx ako Electro, Willem Dafoe ako Green Goblin, Thomas Haden Church ako Sandman a Rhys Ifans ako Lizard.

Títo vraj naplnili očakávania fanúšikov a vrátili sa v rovnakej (a možno ešte veľkolepejšej) podobe, ako si ich pamätáme. Narušenie multiverza však prinieslo aj viaceré prekvapenia, niektoré vo forme menších cameo rolí. Aby nás ale vyvarovali od nepríjemných prekvapení a neprezradili nič z deja, reakcie a prvotné recenzie boli bez spoilerov.

Multiverzálny chaos

A reakcie potvrdzujú presne to, čo sme si mysleli. Skutočne potvrdzujú, že film je rovnako veľkolepý ako Endgame a stane sa v ňom mnohé. Tvrdia, že prvá polovica sa môže zdať mierne chaotická, ale druhá to naplno rozbalí a priklincuje vás do sedačky. Dve a pol hodiny tu vraj ubehnú ani neviete ako.

Máme očakávať, že bude potešený každý fanúšik Spider-Mana a že mladý Holland dal postave skutočnú hĺbku. Počas filmu sa máme pripraviť aj na slzy – slzy šťastia, slzy smútku aj slzy od pobavenia. Jednoducho ide o udalosť, na ktorú je radosť pozerať a koniec vás absolútne prevalcuje.

A čo kritici?

Prvotné Spider-Man: Bez domova hodnotenia sa teda zhodujú v tom, čo sme čakali – ide o poriadne veľkolepú, našliapanú vec plnú emócií. Stále nevieme, čo všetko sa v nej stane, nakoľko nás šetrili od spoilerov. Vraj budú ale očakávanie fanúšikov poriadne naplnené. A to aj tých dlhodobých, čo vyrastali s komiksami v ruke.

Ak by vám nestačili názory novinárov, ktorí sa vyjadrili na sociálnych sieťach, pozrime sa aj na kritikov. Stránka Rotten Tomatoes udelila filmu neuveriteľných 97 % z 90 hodnotení. Doteraz najúspešnejším tam bol Black Panther, ktorému udelili už aj tak úžasných 96 %. A spomínané Endgame si od nich vyslúžilo 94 %.

Podľa známeho webu JE najlepším

Takže podtrhnuté a sčítané – naozaj uvidíme doteraz najlepší film od Marvelu! Vo väčšine krajín sveta si budú môcť vychutnať premiéru už zajtra, u nás si musíme počkať bohužiaľ o niečo dlhšie. Kvôli zatvoreným kinám má naplánovanú premiéru na 13. januára 2022. Ale pozrime sa na to takto. S takmer 100 % na Rotten Tomatoes sa čakať naozaj vyplatí!

Navnadili vás na film Spider-Man: Bez domova ešte viac jeho hodnotenia? Čo hovoríte na fakt, že si na známom webe vyslúžil takmer 100 %? Myslíte si, že vás ešte dostane alebo viete, čo od neho čakať? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com, rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -