Filmové štúdio vo vesmíre? Spoločnosť stojaca za filmom Toma Cruisa má odvážny plán

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Filmové štúdio vo vesmíre

Tom Cruise chcel byť prvým človekom, ktorý nakrúti film na obežnej dráhe Zeme. Kvôli obrovskému rozpočtu a náročným prípravám do ale predbehli Rusi. Spoločnosť, ktorá ale za filmom bude stále stáť, má ešte odvážnejší plán. Chcú priniesť rovno filmové štúdio vo vesmíre.

Space Entertaiment Enterprise (SEE) je štúdio so sídlom vo Veľkej Británii. Predstavili naozaj unikátny nápad a plánujú ho aj zrealizovať. Do konca roku 2024 by chceli k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) pripojiť modul, ktorý si nazvali príznačne a jednoducho SEE-1. Pripojiť by sa mal k stanici Axiom, ktorá slúži ako rezidenčné miesto pre astronautov a komerčné laboratórium.

iss axiom
Zdroj: en.wikipedia.com

Unikátne prostredie a nový svet kreativity

SEE-1 by malo z výšky okolo 400 kilometrov (250 míľ) nad Zemou vysielať kreatívny obsah. Pretože okrem poskytnutia priestorov pre budúcich filmárov (a celé štúdiá) bude slúžiť aj na tento účel. Prinášať má napríklad aj športový obsah. Producenti, umelci a iné tretie strany majú ale možnosť vytvorenia svojho originálneho obsahu v „unikátnom prostredí mikrogravitácie na nízkom orbite“ ako uvádza SEE.

Zakladatelia spoločnosti, Elena a Dmitry Lesnevsky, momentálne hľadajú prostriedky na zafinancovanie ich odvážneho plánu. Skúšajú to cez fundraising, pričom sľubujú „unikátne a dostupné miesto pre možnosti zábavy bez hraníc, inovačné infraštruktúry a nový svet kreativity“. Zároveň hovoria, že sa filmová a televízna zábava takto posunie do nových výšin.

filmové štúdio vo vesmíre
Zdroj: nofilmschool.com

Rusi boli skôr ako Cruise

ISS so svojim modulom Axiom je pripravená plne spolupracovať. Koniec koncov, stále počítajú aj s režisérom Dougom Limanom, ktorý má priniesť film s Tomom Cruisom. Malo ísť o prvý film nakrútený mimo Zeme, avšak produkciu predbehli Rusi.

Minulý rok v októbri úspešne vyštartovali a nalodili sa na vesmírnu stanicu. 12 dní tu pracovali na záberoch pre ich film The Challenger. Hovorí príbeh chirurga, ktorý musí operovať zraneného kozmonauta. Jeho stav totiž nedovoľuje, aby bol prevezený naspäť na Zem. Ruský vesmírny projekt má prísť k divákom ešte tento rok.

film natočený vo vesmíre
Zdroj: nypost.com, spacenews.com

Do konca 2024 plne funkčné

Druhý kúsok fikcie natočený plne vo vesmíre sa tak stále chystá, medzitým má ale SEE odvážnejší plán a chce priniesť filmové štúdio vo vesmíre. Ich modul na tvorbu a vysielanie obsahu pre novodobých divákov by mal byť podľa rozvrhu plne funkčný v decembri 2024. V roku 2028 by sa mal spolu s Axiomom osamostatniť.

Zdá sa vám nápad úplne šialený alebo si myslíte, že môže vyjsť a skutočne sa budú točiť filmy vo vesmíre? Vaše názory nám nezabudnite povedať v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -