TOP 5 zaujímavostí o Thanosovi, ktoré sa nedostali do Marvel Cinematic Universe filmov

Nenechajte si ujsť

KVÍZ – Ktorá halloweenska príšera si ty? Urob si náš špeciálny strašidelný kvíz a zisti to

Halloweensky KVÍZ Halloween. Obdobie tekvíc, strašidiel a cukríkov. Sviatok typický hlavne pre západné krajiny sveta, no do istej miery sa teší aj obľube u nás,...

Vedecká štúdia určila 35 najstrašidelnejších hororov kinematografie. Ktorý z nich získal prvé miesto?

Stuhnutá krv v žilách, ťažké dýchanie a zrýchlený srdcový tep. Strach. Aké pocity vyvolávajú kvalitné horory vo vás? Každá hororová snímka straší svojich divákov...

Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí? [AKTUALIZOVANÉ]

Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí Dnes sa spolu pozrieme na kompletný Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí vrátane všetkých filmov, seriálov a one-shotov. My...

Máme výborné nové zábery z natáčania Uncharted. Dokonca sa nám ukazuje Tom Holland ako Nathan Drake

Nové zábery z Uncharted, Tom Holland ako Nathan Drake Ak ste ešte stále neverili, že film Uncharted je realitou, tak vás teraz absolútne presvedčia nové...
Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

TOP 5: Zaujímavosti o Thanosovi, ktoré sa nedostali do MCU

Trvalo nejaký čas, kým si Thanos odslúžil svoju hlavnú úlohu záporáka v Marvel filmoch. Niekoľkými časťami sa pomaly budoval jeho príchod, kým neukázal svoju plnú silu v Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Vtedy sa ale ukázal ako viac než silným oponentom proti najsilnejším hrdinom Zeme a videli sme, čo naozaj dokáže. Tieto zaujímavosti o Thanosovi ste však zrejme nevedeli, nakoľko sa nedostali do MCU filmov.

Šialený Titán nie je len postavou, ktorá patrí na plátna kín, stvárnená Joshom Brolinom. Thanos existuje už od roku 1973 (teda už takmer pol storočia) na stránkach komiksov. Za tú dobu si prešiel skutočne mnohým (čo by ani celé doterajšie MCU nedokázalo vyjadriť).

Preto prinášame aspoň päticu zaujímavostí, ktoré vám prinesú nové informácie o tejto postave.

Thanos
Zdroj: geektyrant.com

Jeho láska k Smrti

Vo filmoch sme videli, ako jedným lusknutím vymazal polovicu života vo vesmíre. Dôvod bol, aby nastolil rovnováhu. V komiksoch je ale jeho zámer prozaickejší – má dokonca romantický motív. A nie je to láska hocijaká, je to láska k Smrti. Áno, čítate správne, s veľkým začiatočným písmenom.

Smrť (ako kostlivá postava v plášti) je totiž bežnou súčasťou univerza v Marvel komiksoch. Thanosov vzťah, až posadnutnosť ňou, je dlhodobá, najviac sa ale odráža práve v príbehu Infinity Gaunlet (z ktorého filmy vychádzali).

Tam totiž počet žijúcich ďaleko presiahol počet mŕtvych a Thanos to chce zmeniť. Dôvodom je, aby sa stal silnejším, takmer až bohom, ale hlavne aby dokázal spraviť svoju milovanú šťastnou.

thanos smrt
Zdroj: comicbookandbeyond.com

Fanúšikovia síce nedostali tento prvok vo filmových podobách, ale nemôžeme povedať, že by bol úplne vynechaný. V prvej potitulkovej scéne Avengerov hovorí, že sa postaví spojeným hrdinom a spraví to pre samotnú smrť.

Thanosov pôvod

Avengers: Infinity War obsahoval monológ, kde sa rozhovoril o jeho pôvode na planéte Titan. Tam videl postupné umieranie jeho domovského sveta, čo ho viedlo k jeho vlastnej filozofii, keď sa rozhodol vymazať polovicu života. Dostali sme tak vysvetlenú jeho motiváciu, ale vynechali veľkú časť jeho pôvodu. Thanos je totiž Eternal, respektíve, aby sme boli presní, Eternal mutant.

Možno tento prvok zatiaľ nebol spomenutý, pretože sa ho chystajú zverejniť v nadchádzajúcom filme The Eternals. Je možné, že popri všetkých slávnych hercov v tomto blockbusteri sa objaví aj Thanos, alebo aspoň zmienka o jeho príslušnosti k tomuto druhu.

A aby sme vysvetlili aj mutantskú časť: nachádza sa v ňom gén Deviantov, čo je protichodná rasa Eternalov. Preto sa stal aj vyhnancom od vlastných ľudí.

thanos dieta
Zdroj: themarysue.com

Thanos a Adam Warlock

V scéne po titulkoch v druhých Strážcoch Galaxie nám bol naznačený príchod Adama Warlocka do MCU. V súčasnosti čakáme v podstate na jeho zrod a je škoda, že si neskríži cesty aj s Thanosom (ak nemajú tvorcovia ešte nejaký iný plán…). Majú spolu totiž minulosť, ktorá značne ovplyvnila výsledok vojen o Infinity Gauntlet. Bola plná spojenectva, nepriateľstva a zrady.

Preto v krátkosti – Warlock stvárnil v komiksoch podobnú rolu ako Vision vo filmoch. Na jeho čele bol umiestnený Soul Stone a Thanos sa ho logicky pokúsil získať. Ako sme spomínali, toto naštartovala sériu udalostí, ktorá sa skončila tým, že v skutočnosti Adam zasadil Titánovi posledný úder. Po tomto nasledovano skutočne zvláštne prímerie…

zaujimavosti o thanosovi adam warlock
Zdroj: quora.com

Thanos ako súčasť Infinity Watch

Spomínané prímerie bolo uzatvorené nielen medzi Warlockom, Thanosom, ale napríklad aj Draxom, Gamorou, Moondragonom alebo Pip the Trollom. Spolu vytvorili takzvanú Infinity Watch.

Vo filmovom vesmíre vidíme obrovskú obetu Tonyho Starka, ktorý využíva druhú rukavicu na zvrátenia udalostí a zničenie Thanosa. V komiksoch sa ale sformuje spomínaná skupina, ktorá má za úlohu dozerať na to, aby kamene už nikdy neboli pohromade.

Môže sa vám zdať zvláštne, že práve Thanosovi verili, aby strážil Kamene nekonečna. Čo je ešte zvláštnejšie, dostal na starosť Reality Gem, ktorý sa považuje za najsilnejší z nich. Predsa len, dokáže ovplyvňovať samotnú realitu. Verili mu ale vďaka tomu, že s kameňom  už mal skúsenosť a jeho sila bude značne obmedzená bez prítomnosti ostatných.

thanos infinity watch
Zdroj: bloodwork13.blogspot.com

Thanosov syn

Zaujímavosti o Thanosovi ukončíme témou z trocha iného súdka. Vo filmoch sme mohli vidieť adoptívne Titánove deti (Children of Thanos, v komiksoch známe aj ako Black Order).

Okrem nich sa tu objavili hlavne Gamora a Nebula, no na stránkach grafických noviel sme od roku 2013 mohli vidieť Thanosovho syna, Thanea. Jeho matkou bola bytosť zo skupiny Inhumans.

Práve tí podstupujú počas svojho života proces zvaný terrigenéza, počas ktorého sa prejavia ich špeciálne schopnosti. Thane vďaka nej dokázal ozdravovať, ale prešiel terrigénskou hmlou a dostal aj opak svojich síl. Je ním dotyk, ktorý dokáže ihneď usmrtiť, ale aj uväzniť ľudí v akomsi jantári. Kvôli tomuto nechtiac vyvraždil takmer celé svoje mesto.

thane zaujimavosti o thanosovi
Zdroj: comicsalliance.com

Či sa teda Thane v budúcnosti vráti ako liečiteľ, alebo sa uberie smrtiacou cestou, zostáva pre budúcnosť komiksu stále otvorené. Dokonca stále ani netuší, že je Thanos jeho otcom, ale uvidíme, čo si tvorcovia nachystali. Možno ich čaká spoločná cesta, ktorá môže byť stále plná ničenia.

Zaujímavosti o Thanosovi sú len časťou jeho cesty

Tieto zaujímavosti o Thanosovi rozhodne nie sú ani zlomkom toho, čo sme dostali v komiksoch. Sú však príjemným spestrením a doplnením udalostí, ktoré sme videli v kinách a aspoň trochu môžu priblížiť dlhú cestu Šialeného Titána. A sme si istí, že tá ešte ani zďaleka nekončí…

Zaujali vás tieto zaujímavosti o Thanosovi? Ktorý moment by ste radi videli vo filmoch? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Sabrina sa ešte tento rok vráti na Netflix vo finálnej sérii seriálu Chilling Adventures of Sabrina

Štvrtá séria Sabriny na Netflixe Máme pre vás jednu dobrú a jednu zlú správu. Začneme tou zlou, aby sme vám potom mohli napraviť chuť. Pred...

Netflix zadaptuje sci-fi drámu od českého autora. Hlavnú úlohu si zahrá Adam Sandler

Sci-fi dráma a Sandler v hlavnej úlohe Netflix sa pustí do adaptácie knihy od českého autora. The Spaceman of Bohemia sa odohráva v blízkej budúcnosti...

Marvel seriál Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Keanu Reeves ňou bohužiaľ nie je

Marvel seriál Moon Knight obsadil hlavnú postavu Vyzerá to tak, že štúdio Marvel Studios sa v poslednom čase zameralo na hľadanie toho správneho hereckého obsadenia...

Tom Hanks sa pred Vianocami ukáže aj vo westerne. Pozrite si trailer na film News of the World

News Of The World trailer Najnovším filmom Paula Greengrasa bude pomerne netradičný western. Hlavnú úlohu si v ňom zahral Tom Hanks, ktorý už s režisérom...

KVÍZ – Ktorá halloweenska príšera si ty? Urob si náš špeciálny strašidelný kvíz a zisti to

Halloweensky KVÍZ Halloween. Obdobie tekvíc, strašidiel a cukríkov. Sviatok typický hlavne pre západné krajiny sveta, no do istej miery sa teší aj obľube u nás,...