Thanos sa vracia do MCU. Uvidíme ho bojovať po boku Avengerov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Avengers: Endgame bol udalosť, aká tu ešte nebola. Veľkolepé ukončenie 11-ročného čakania na súboj súbojov sa vyplatilo ako divákom, tak aj štúdiu – čo dokazujú všetky finančné rekordy, ktoré film prekonal. Žeby však predsa len ešte nebol koniec hlavných postáv? Iron Man, Captain America a Black Widow nám síce dali zbohom, no je možné, že Thanos v MCU, narozdiel od nich, ešte neskončil? Pravda je prekvapujúcejšia, než by sme čakali!

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Thanos v MCU ešte neskončil! Kedy ho znova uvidíme?

Ešte dávnejšie sme vás informovali o populárnej teórii, ktorá vravela, že Thanos nie je mŕtvy. Musím povedať, že keď som ju mesiac po premiére písal, sám som jej veľmi neveril. Prišla mi však veľmi zaujímavá.

Myšlienka, že hlavný antagonista celého MCU v skutočnosti nezomrel a stále sa môže vrátiť, totižto otvárala všemožné fanúšikovské priania, ktoré som mal. Ako však teraz zisťujeme, možno nakoniec predsa len bola pravdivá a Thanos sa naozaj vráti. Ako je to možné?

Thanos v MCU
Zdroj: comicbookmovie.com

Zahraničný portál We Got This Covered informuje, že ich tajný zdroj im prezradil veľmi vzrušujúcu vec ohľadom budúcnosti filmového sveta Marvel. Samozrejme, keď už sme u tej budúcnosti, nezabúdajme, že Kevin Feige ju má pekne detailne načrtnutú. V budúcich rokoch nás čakajú filmy ako Black Widow, The Eternals, Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings, Doctor Strange in the Multiverse of Madness či Thor: Love and Thunder.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Potom sú tu ďalšie tituly, ktorých produkcia bola potvrdená, avšak, zatiaľ bez presných dátumovFantastická štvorka, Captain Marvel 2, Black Panther 2, Strážcovia Galaxie 3, Blade a X-Men. Kde do tohto plánu teda zapadá Thanos? Nuž, ako odhaľuje vyššie spomenutý dôveryhodný tajný zdroj, mal by sa objaviť vo filmovom príbehu podľa komiksu „Annihilation“ z roku 2006.

annihilus
Annihilus; Zdroj: syfy.com

Annihilation – Thanos sa vráti cez Multiverse

Už niekoľko mesiacov dozadu bolo (opäť tajným zdrojom) potvrdené, že v budúcnosti MCU sa objavia záporné postavy ako Green Goblin a Annihilus. Čo sa týka Normana Osborna, staršiu správu už môžeme viac-menej považovať za overenú, keďže film Spider-Man: Ďaleko od domova ho tajne predstavil. To znamená, že aj Annihilus je celkom pravdepodobný. Neznamená to ale, že je za rohom – pár rokov si naňho počkáme. Kto to ale vlastne je?

V komiksoch Annihilus ovládal alternatívny vesmír známy ako „Negative Zone“, z ktorého priniesol obrovskú armádou, ktorou decimoval náš vesmír. Tej sa, okrem iných, postavili kozmickí superhrdinovia ako Star-Lord, Drax či Silver Surfer. Annihilusa nakoniec porazil mocný Galactus, no ešte predtým bol v príbehu zapletený aj Thanos. Keď sa Šialený Titán dozvedel, že Annihilus chce vyhubiť celý vesmír, rozhodol sa, že ho zradí – nakoniec to však nestihne a zomiera. 

galactus
Galactus; Zdroj: cbr.com

The Eternals – Thanos sa vráti v inej dobe

Tajný zdroj podľa všetkého rozprával aj o možnosti navyše. Tou by mal byť nadchádzajúci film The Eternals, ktorý uvidíme v novembri 2020. Práve v tomto príbehu by mohol mať Thanos menšie cameo, prípadne sa objaviť ako dieťa, keďže príbeh sa bude odohrávať dlho pred súčasnou dobou MCU.

Navyše, ak sa pozrieme do komiksov, zistíme, že Thanos je v skutočnosti dieťa dvoch príslušníkov rasy Eternals. Obohatený je však tzv. génom Deviantov, ktorý mu pravdepodobne pomohol zapadnúť medzi drsných obyvateľov planéty Titán. Navyše, žiadneho iného Titána sme v MCU nevideli, je teda dosť možné, že filmový vesmír ostal u komiksovej verzie jeho pôvodu.

Thanos v MCU
Zdroj: boundingintocomics.com

Ak je Thanos aj v MCU potomkom Eternals, je dosť možné, že ho uvidíme v nadchádzajúcom filme. To nám taktiež naznačí, že Marvel bude chcieť zrealizovať dejovú linku Annihilation. Priviesť do nej všetky ostatné postavy, vrátane Thanosa, by vďaka predstaveniu Multiverse nemal byť problém. Teraz nám však neostáva nič iné než špekulovať a čakať.

Je podľa vás možné, že Thanos v MCU ešte neskončil? Uvidíme ho vo filme The Eternals ako dieťa a v prevedení komiksu Annihilation na striebornom plátne? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: boundingtocomics.com, wegotthiscovered.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -