TOP 10 filmov od slávnych režisérov, ktoré boli totálnymi prepadákmi

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

TOP 10: Filmy slávnych režisérov, ktoré neuspeli

Hovorí sa, že aj majster tesár sa utne. Niekedy sa stane, že aj ostrieľaný tvorca vytvorí dielo, ktoré je absolútnym prešľapom. V tomto TOP 10 zozname nájdete filmy slávnych režisérov, ktoré sú presne tohto dôkazom a po premiére o ne nikto ani len nezakopol.

Nikto nečakal, ako zlé môžu tieto filmy byť. Zabrzdili, či dokonca zastavili kariéru ich tvorcov. Prepadáky sa nevyhli ani takým menám ako sú Roberto Benigni, súrodenci Wachovski či dokonca George Lucas. Kto každý sa však ukáže v tomto zozname, vás určite prekvapí…

Jupiter na vzostupe (2015)

Súrodenci (v súčasnosti sestry) Wachovské nám priniesli nezabudnuteľnú sériu Matrix. Dokonca je na obzore jeho štvrtá časť, kde sa vráti pôvodná zostava. Okrem tohto nám priniesli aj veľmi kvalitný Atlas Mrakov a menej známu, ale zato tiež ešte pomerne vydarenú adaptáciu japonskej mangy Speed Racer.

Rozporuplných reakcií sa dočkal aj ich Netflix seriál Sense8. Ale všetci sa jednoznačne zhodnú na tom, že ich posledným klincom do rakvy bol film Jupiter na vzostupe. Prehliadka sci-fi klišé s priemernými hereckými výkonmi. Bola tu cítiť snaha vytvoriť epický príbeh, avšak veľmi sa nevydarila.

Že skáčeme z planéty na planétu a vidíme viacero mimozemských rás ešte neznamená, že pocítime rozsah toho sveta. Mila Kunis sa do hlavnej role nehodila, o Tatumovi ani nehovoriac a nezachránil to ani prehrávajúci Eddie Redmayne. Iba v troch prípadoch v živote som ľutoval kúpu lístka do kina – toto je jedným z nich.

Showgirls (1995)

Paul Verhoeven, režisér holandského pôvodu, bol jedným z najžiadanejších filmárov Hollywodu v 80. a na začiatku 90. rokov. Priniesol hity ako RoboCop, Totall Recall a netreba zabúdať ani na Základný inštinkt. Všetko sa pre neho zmenilo vytvorením zmesi s označením „erotická dráma“, Showgirls.

Film sa príliš spolieha na sexualitu, nahotu a násilie (vyslúžil si aj prístupnosť od 17 rokov). Tým a jeho na tú dobu prestreleným rozpočtom 45 miliónov si vyslúžil značnú vlnu negatívnej kritiky a film upadal. Áno, v súčastnosti si získal kultový status, pretože by sa dal zaradiť do kategórie „tak zlý, až si ho musíte pozrieť“.

To však nič nemení na fakte, že to na istý čas pochovalo Verhoevenovu kariéru a musel z USA odísť. Vďakabohu, ešte stihol priniesť Hviezdnu pechotu, kvalitné sci-fi ako stvorené pre videoherné adaptácie. V súčasnosti žije naspäť v Európe, kde stále tvorí.

Pinocchio (2002)

Áno, ďalšia z podôb známej drevenej bábky privedenej k životu, tento raz od talianskeho režiséra Roberta Benigniho. Film sám vytvoril, napísal si k nemu scenár a dokonca si aj zahral hlavnú úlohu. Vidieť ale dospelého herca stvárňovať malého chlapca, navyše ešte bábku, je jednoducho desivé. Aj to je dôvod, prečo má film 0 % na RottenTomatoes a získal zlatú malinu.

Toto je práve jeden z prípadov, ktorý dal bodku režisérovej kariére. Aj keď sa pokúšal ďalej tvoriť, nikdy nedosiahol svoj niekdajší úspech. Zaujímavé je, že dokonca nanovo vytvoril aj Pinocchia v roku 2019. Jeho kariérny pád je smutný, nakoľko v roku 1997 ovládal odovzdávanie Oscarov svojou krásnou a precítenou vojnovou drámou Život je krásny.

Apokalypsa (2006)

Film s originálnym názvom Southland Tales sa snažil o úspešnú kombináciu komédie, thrilleru a drámy v štýle Pulp Fiction. Spája v sebe viacero najprv nesúvisiacich príbehov, ktoré spolu ale zapadnú. Je jasným dôkazom, že nie vždy sa to podarí, ak nie je nápad dostatočne dobrý. Do toho sa snažil pridať ešte apokalypsu, akciu a sci-fi prvky…

Prepadák je o to smutnejší, pretože ho vytvoril filmár Richard Kelly. Už predtým vytvoril film Domino v roku 2005, ktorý síce nebol zlý, ale režisér bol kritizovaný, že nedosiahol svoj predošlý úspech. Ten bol zabezpečený jeho najznámejším dielom Donnie Darko, ku ktorému sa vždy radi vracajú fanúšikovia psychologických filmov, drám aj sci-fi.

Gigli/Láska s rizikom(2003)

Martin Brest bol známy ako režisér, ktorý vytváral hit za hitom počas takmer dvoch dekád. Počnúc Policajtom z Beverly Hills, cez Polnočný beh alebo Vôňu ženy, až po Zoznámte sa, Joe Black, všetky jeho filmy boli vynikajúco prijaté. V roku 2003 sa ale snažil o stvorenie romantickej komédie s rozpočtom 75,6 milióna.

Do hlavných rolí si zobral Jennifer Lopez a Bena Afflecka. Ich kariéry sa dokázali po tomto počine pozviechať, režisérova však už nie. Táto filmová katastrofa (ktorá „zarobila“ celkovo 7 milónov) dostala 6 Zlatých malín a bola označená za najhorší film odkedy sa tieto anticeny začali rozdávať. A pre zaujímavosť – obsahuje najhoršiu „predsexuálnu“ hlášku všetkých čias. Jennifer láka Bena do postele slovami „Je čas na moriaka!“

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -