TOP 10 menej známych filmov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť v roku 2020

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Kvalitné filmy, ktoré vychádzajú v roku 2020 a možno ste ich prehliadli

Filmy, ktoré vychádzajú v roku 2020, tvrdo zasiahla pandémia koronavírusu. Kiná sa zatvorili a produkcie sa zastavili. Avšak blyští sa na lepšie časy. Kiná po celom svete sa začnú pomaly otvárať a my si budeme môcť konečne vychutnať tie najlepšie filmové počiny na majestátnom striebornom plátne.

Každý rok sa v kinách objaví hneď niekoľko zaujímavých filmov, ktoré nás akosi minú. Toto je väčšinou dôsledok zlého, alebo slabého marketingu, alebo veľmi limitovanej kino distribúcii. V nasledujúcom zozname sa pozrieme na 10 filmov, ktoré jednoznačne stoja za pozornosť a ktorých existencia vám možno ušla.

10. Smrť na Níle

Smrť na Níle
Zdroj: imdb.com

Režisér, scenárista a herec Kenneth Branagh sa nám ako legendárny detektív Hercule Poirot predstavil už v roku 2017 v ďalšej adaptácii slávneho detektívneho príbehu Vražda v Orient Expresse. Film bol aj vďaka hviezdnemu hereckému ansámbelu pomerne veľkým hitom.

Kenneth Branagh sa ako geniálny Poirot ukáže aj tento rok v ďalšej adaptácii klasickej detektívky Agathy ChristieSmrť na Níle. Poirot bude tentokrát vyšetrovať vraždu mladej ženy počas svojej dovolenky na Níle. Vo filme môžeme opäť očakávať hviezdne obsadenie v podobe Armieho Hammera, Gal Gadot a mnoho ďalších.

9. Tom and Jerry

Tom and Jerry
Zdroj: imdb.com

Áno, dni slávy tejto celosvetovo známej rozprávky ešte neskončili. Tom a Jerry si pôjdu v období vianočných sviatkov opäť po krku. Kocúr Tom a myšiak Jerry sú pre divákov stále veľmi atraktívnou zábavou. A to aj najmä vďaka ich na prvý pohľad veľmi jednoduchému, avšak geniálnemu konceptu – naháňačke. To je niečo, čo ľudí nikdy neprestane baviť.

8. Zabijakov osobný strážca 2

Zabijakov osobný strážca 2
Zdroj: imdb.com

Už sú to takmer 3 roky, čo Hollywood spojil vo veľmi podarenej komédii Zabijakov osobný strážca herecké esá Samuela L. Jacksona a Ryana Reynoldsa. Film bol aj napriek veľmi jednoduchému príbehu úspešný najmä kvôli spomínanej dvojici.

Tentokrát by mal Ryan Reynolds v úlohe osobného strážcu ochraňovať ženu profesionálneho nájomného vraha, ktorého stvárnil Jackson. Môžme sa opäť pripraviť na šialenú akčnú jazdu plnú násilia, humoru, absurdných situácií a veľmi nahnevaného Samuela L. Jacksona, ktorý bude v každej druhej vete kričať slovíčko „motherf*cker“.

7. Train to Busan: Peninsula

Train to Busan 2
Zdroj: looper.com

Korejská hororová zombie šialenosť z roku 2016 – Vlak do Busanu ukázala, že dni dobrých zombie filmov ešte nie sú za nami. Tento film pôsobil pri rade generických zombie hororov veľmi sviežo. A to aj vďaka akčnému a intenzívnemu poňatiu a originálnemu zasadeniu deja (takmer celý film sa odohráva vo vlaku).

Pokračovanie sa bude odohrávať štyri roky po udalostiach prvého filmu a réžie sa opäť ujme Yeon Sang-ho. Tentokrát by sme už nemali sledovať rozširujúcu sa zombie nákazu, ale môžme sa pripraviť na absolútnu apokalypsu. Film nám predstaví nové postavy, prepracovaný post-apokalyptický svet a ešte viac zombíkov. Čo lepšie môžu filmy stvárniť v roku 2020, ako apokalypsu?

6. First Cow

First Cow
Zdroj: imdb.com

Štúdio A24 prichádza s ďalším veľmi kvalitne vyzerajúcim filmom, ktorý už teraz zbiera pozitívne recenzie po celom svete. V réžii talentovanej Kelly Reichardt prichádza First Cow. Áno, jemne úsmevný názov, avšak jedná sa o zaujímavú a silnú ľudskú drámu.

Príbeh sa odohráva na začiatku 19. storočia v Oregone. Mladý, skúsený kuchár Cookie Figowitz cestuje na západ, kde objaví skupinu lovcov kožušiny. Medzi nimi je aj čínsky imigrant King Lu, ktorý rovnako ako Figowitz túži po úspechu. Spoločne rozbehnú obchod s koláčmi, z ktorého sa stane na drsnom západe nečakane veľký úspech. Avšak surovinu, ktorú na ne používajú, získavajú nelegálne.

5. Kung Fury 2

Kung Fury 2
Zdroj: imdb.com

Vyvolený kung-fu detektív, ktorý sa vrátil v čase, aby zničil Hitlera, sa vracia! Áno, čítate dobre. V roku 2015 sa na YouTube objavil polhodinový fanúšikovský film, ktorý sa stal okamžitým hitom internetu. Kung Fury bol paródiou a zároveň poctou akčným filmom, ktoré vznikali v 80. rokoch.

Jednalo sa o veľmi zábavný projekt, ktorý výborne fungoval ako 30-minútový krátky film. Avšak režisér a predstaviteľ samotného Kung Furyho David Sandberg prichádza v tomto roku s celovečerným pokračovaním. Dokonca sa v ňom objavia hviezdy ako Michael Fassbender, alebo Arnold Schwarzenegger v úlohe prezidenta Spojených štátov amerických.

4. The Green Knight

film The Green Knight A24
Zdroj: kaktus.tv

The Green Knight je druhým filmom na tomto zozname, ktorý pochádza z dielní štúdia A24. Film bude dobrodružnou fantasy drámou s hororovými prvkami. Jedná sa o adaptáciu poviedky, ktorá rozpráva príbeh jedného z rytierov okrúhleho stola, Sira Gawaina. Réžie sa ujme David Lowery, ktorý nás v roku 2017 očaroval s fantastickým filmom A Ghost Story.

3. West Side Story

West Side Story
Zdroj: imdb.com

Muzikály sa pomaly vracajú do kín. A to aj vďaka famóznemu La La Landu režiséra Damiena Chazella. Práve on ukázal, že divákov filmové muzikály stále bavia. Odvtedy sme mohli vidieť ešte veľmi slušný muzikál s Hughom Jackmanom – Najväčší showman. Najbližšie sa muzikálu chopí režisérska legenda Steven Spielberg.

Môžme sa tešiť na modernú adaptáciu klasického muzikálu West Side Story v hlavnej úlohe s Rachel Zegler a Anselom Elgortom. Variácia na Rómea a Júliu by sa nám mala predstaviť koncom tohto roka. Ani vy sa už neviete dočkať muzikálových sekvencií, ktoré budú režírované Stevenom Spielbergom?

2. The French Dispatch

The French Dispatch
Zdroj: imdb.com

Režisér Wes Anderson prichádza po snímkoch ako Grandhotel Budapešť a Psí ostrov s ďalším, vizuálne opäť neuveriteľne perfekcionistickým filmom. Už v traileri môžeme vidieť, že sa Anderson, čo sa týka samotnej obrazovej stránky, tentokrát skutočne prekonal.

The French Dispatch vyzerá fantasticky, otázne je, či si udrží aj rovnako kvalitnú obsahovú stránku. Príbeh sa bude odohrávať vo fiktívnom francúzskom meste a bude zachytávať udalosti zo životov mladých žurnalistov, pracujúcich pre časopis „The French Dispatch Magazine„. Vo filme sa objavia hviezdy ako Tilda Swinton, Bill Murray, alebo Timothée Chalamet.

1. Last Night In Soho

Last Night In Soho
Zdroj: tmdb.org

Edgar Wright, fanúšikmi obľúbený režisér. Cornetto trilógia, Scott Pilgrim proti zvyšku sveta, alebo Baby Driver. Wright sa preukázal ako majster žánrov a nie je žiadnym tajomstvom, že disponuje až encyklopedickými znalosťami hororov. Preto bola iba otázka času, kedy natočí svoj vlastný.

Last Night in Soho bude jeho prvým hororovým počinom, z ktorého myšlienkou sa pohrával už niekoľko rokov. Príbeh filmu je stále záhadou, avšak malo by sa jednať o nervy drásajúcu psychadelickú jazdu plnú sýtych farieb. V hlavnej roli sa ukážu Matt Smith a krásna Anya Taylor-Joy, pre ktorú horory nie sú cudzie.

Menej známe filmy v roku 2020

Toto bol zoznam menej známych filmov, ktoré by vás mohli v roku 2020 zaujať. Je nám jasné, že sme ich určite veľa vynechali, avšak chceli sme vám ponúknuť tie najviac atraktívne kúsky, ktoré budú ešte v tomto roku vychádzať.

Je veľmi pravdepodobné a smutné, že sa ku väčšine z nich dostaneme až v roku 2021, kvôli ich obmedzenej distribúcii. Avšak aj napriek tomu, vám budeme prinášať najčerstvejšie informácie ohľadom ich produkcie, lebo rovnako ako vy sa ich už nemôžeme dočkať!

Na aké menej známe filmy sa v roku 2020 tešíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -