TOP 10 najvtipnejších nepodarených scén v seriáli Priatelia, pri ktorých puknete od smiechu

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Nepodarené scény v seriáli Priatelia

Aj majster tesár sa niekedy utne. Preto nie sme vôbec prekvapení, že seriály a filmy natočia množstvo nepodarkov pred tým, kým sa scéna dostane do finálnej podoby. Tieto nepodarky však bývajú mnohokrát oveľa vtipnejšie, než samotná scéna. Hlavne pri humorných sitkomoch. Prinášame vám teda tie najlepšie a najvtipnejšie nepodarené scény zo seriálu Priatelia.

 

1. Nepodarený tradičný anglický dezert

V jednej z epizód, ktoré sa zameriavali na oslavu Vďakyvzdania, Rachel robila tradičný anglický dezert. Stránky v knihe receptov sa jej však zlepili, a tak vytvorila niečo pomiešané a hnusné. Pri natáčaní reakcií na tento výtvor však herci nedokázali udržať serióznu tvár. Hlavne Matt LeBlanc a David Schwimmer, ktorí spoločnú scénu natáčali hneď na niekoľko pokusov.

2. Ross a jeho gajdy

Predtým, ako sa Monica a Chandler mali brať, Ross si pre nich pripravil prekvapenie. Naučil sa hrať na gajdy a chcel im na svadbe spraviť koncert. Myslel si, že si tak uctí Chandlerove škótske korene. Keď však svoju hru predvádzal pred kamarátmi prvýkrát, Phoebe sa pridala napodobňovaním zvuku gájd, čím rozosmiala celé štúdio.

3. Joeyho pád

Priestory kaviarne Central Perk pozná každý fanúšik naspamäť. A očakávali by sme, že aj každý herec zo seriálu Priatelia. To ale určite neplatí pre herca Matta LeBlanca, ktorý sa pri natáčaní potkol a padol priamo v strede kaviarne. Následne mu spadla stolička a ešte aj Matthew Perry si z neho vystrelil. Netreba hovoriť, že túto scénu natáčali pravdepodobne veľmi dlho.

4. Vtipy v nemocnici

Keď Rachel zažíva nepríjemné kontrakcie počas tehotenstva, Joey ju odvezie do nemocnice a dá vedieť aj Rossovi. Keď však Ross dorazí do nemocnice, nepodarené scény sa valia jedna za druhou. Nevšimne si vchod, Jennifer Anniston a Matt LeBlanc sa mu schovajú a vypadávajú im hlášky. Zo strašidelnej situácie sa tak na pľaci stala nekonečná komédia.

5. Chandler a jeho grimasa

Jeden Halloween sa Ross a Chandler rozhodnú pretláčať. Každý chcel ohúriť svoju vtedajšiu partnerku a dokázať, že je silnejší. Odhliadnuc od toho, že majú na sebe absurdné kostýmy, Chandler sa začne tváriť ako pri sexe. Na toto Monica rýchlo upozorní. David Schwimmer však pri pohľade na grimasy nedokáže zadržať smiech a v natáčaní pokračovať.

6. Kameň, papier, nožnice… a oheň?

Občas si zo scén vystrelia aj samotní herci. Pri celodennom natáčaní sa im nemôžeme čudovať. Medzi nepodarené scény v seriáli Priatelia patria práve aj takéto momenty. Príkladom je ďalšia epizóda o Vďakyvzdaní. V nej si herci stihnú o to, aby nemuseli zaklopať na Monicine a Chandlerove dvere ako prví, keďže meškajú. Matt LeBlanc a David Schwimmer sa však rozhodli okoreniť scénu zopár vulgarizmami.

7. Nepríjemná konverzácia

Keď sa Rossova priateľka Charlie stretne po dlhom čase so svojím bývalým, jej city opäť vzplanú. Odznova sa zamiluje a vymieňa si s ním dlhý veľavýznamný pohľad. Ross sa cíti nepríjemne a snaží sa to dať svojej priateľke najavo. Robí tak však priškrteným prehovorom, ktorý všetkých rozosmeje.

8. Pohľady do kamery

V epizóde, v ktorej Emma oslavovala svoje prvé narodeniny, sa Chandler a Monica ponáhľajú na spoločnú dovolenku. Pri jednom z ich tajných dohadoch sa herečka Courteney Cox pozrie do kamery. Hneď si to však uvedomí. To ale ešte nevie, že Matthew Perry a Matt LeBlanc nenechajú tento jej kiks len tak nepovšimnutý.

9. Prsník v plameni

Monice sa ako kuchárke prihodilo v seriáli hneď niekoľko trápnych momentov. Raz ju jej spolupracovníci „omylom“ podpália. Ešteže ju Joey zachráni a hasí zvyšky plameňa (ktoré však vidí iba on) na jej prsníku. Scénu musia natočiť viackrát kvôli jej nepríjemnosti a vtipom Perryho.

10. Scéna s gaučom

Kto by si nepamätal slávnu scénu, v ktorej Ross, Rachel a Chandler vynášajú Rossov nový gauč po schodoch. Pri natáčaní sa herci nedokázali udržať a svojím smiechom ju pokazili hneď niekoľkokrát. David Schwimmer v rozhovore prezradil, že sa ešte nikdy tak veľmi nesmial pri natáčaní Priateľov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ktoré nepodarené scény v seriáli Priatelia máte najradšej vy? Pridali by ste do nášho zoznamu niektorú z nich? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -