Veľkolepé plány sa nenaplnia. Tvorca série Fantastické zvery priniesol smutnú správu

Nenechajte si ujsť

Fantastické zvery už sa ďalšieho filmu nedočkajú

Duchovný nástupca filmovej obľúbenej filmovej série Harry Potter sa už ďalšieho filmu nedočká. Séria Fantastické zvery sa podľa plánov J.K. Rowlingovej mala dočkať piatich dielov, nakoniec sa skončí ako trilógia. V podcaste to potvrdil režisér trilógie David Yates, o skončení informuje aj portál Gamerant.

Fantastické zvery boli spin-offom série Harry Potter. Odohrávali sa desiatky rokov pred udalosťami filmov a sledovali dobrodružstvá Newta Scamandera, ktorý sa snaží objaviť a chrániť rôzne magické zvieratá. Hlavný hrdina sa však zakaždým ocitol v centre väčšieho príbehu a nakoniec spoločne so svojimi priateľmi hral kľúčovú úlohu v boji proti temnému čarodejníkovi Gellertovi Grindelwaldovi.

Séria sa doposiaľ dočkala troch filmov, s ich popularitou to však išlo dole vodou. Prvý diel bol predstavený v novembri 2016, šesť rokov po premiére posledného filmu Harry Potter. Vďaka sympatickým postavám i netradičnému príbehu si Fantastické zvery a ich výskyt z kín odniesli tržby v hodnote 814 miliónov dolárov a dali zelenú aj ďalším pokračovaniam.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
Zdroj: Warner Bros.

Tie už však divákov zaujímali zakaždým menej. Druhý diel zarobil 655 miliónov dolárov, no a tretí film, s podtitulom Tajomstvá Dumbledora, sa zastavil na 407 miliónoch. Štúdio Warner Bros. Discovery, ktoré bojuje s veľkou zadlženosťou a šetrí, kde sa dá, preto už ďalšie pokračovania odmietlo komentovať. Teraz režisér potvrdil, že so značkou sa už ďalej pravdepodobne pracovať nebude.

Chystá sa reštart

60-ročný britský režisér zároveň priblížil, že reči o piatich plánovaných filmoch boli tak trochu výmysel J.K. Rowlingovej, ktorá túto informáciu spontánne vypustila na jednej z tlačových konferencií. Vízia piatich filmov bola pre všetkých veľkým prekvapením a nikto o niečom podobnom nevedel. Yates je preto rád aj za trojicu filmov, ktorých sa Fantastické zvery dostali.

Značku Harry Potter navyše čaká veľký seriálový reštart. Knižná séria J.K. Rowlingovej bude sfilmovaná odznova, tentokrát v podobe seriálu. Ten bude dostupný exkluzívne na platforme Max, ktorá u nás čoskoro nahradí HBO Max. Vízia tvorcov je venovať každej knihe jednu sériu seriálu, takže na fanúšikov čarodejníckeho sveta čaká detailnejší príbeh s celkom novými protagonistami.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -