Z hviezdy Oppenheimera sa stane vrah. Napínavý triler vás dostane šialeným zvratom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na triler Trap

M. Night Shyamalan je v Hollywoode dobre známy ako majster zvratov (stačí sa pozrieť na filmy Šiesty zmysel či Osada). Obvykle ich prinesie až na konci snímky, tentokrát však jeden zásadný odhaľuje už trailer na film Trap. Nestáva sa kvôli tomu predvídateľným, ale práve naopak, naštartuje poriadne intenzívny divácky zážitok.

Na začiatku sledujeme otca, ktorého si zahral Josh Hartnett ako sprevádza svoju tínedžerskú dcéru (Ariel Donoghue) na koncert. Vystupuje popová hviezda Lady Raven, ktorú si zahrala režisérova dcéra a skutočná hudobníčka Saleka Shyamalan. Všetko sa zásadne zmení, keď si protagonista odbehne počas vystúpenia.

Nečakaný zvrat už v samotnej ukážke

Hlavný hrdina, teda otec popovej hviezdy vidí, že do objektu nainštalovali kamery a štadión plnia policajné kamery, dokonca je na ceste už aj SWAT. Policajti vraj chcú na koncerte prekvapiť dlho hľadaného sériového vraha, ktorého môžu konečne chytiť. Obrovským prekvapením však pre divákov zostáva, keď sa dozvedáme, že práve on je ten, po ktorom sa pátra.

Shyamalan ukážku predstavil na udalosti CinemaCon, kde hovoril, že chcel predstaviť príbeh z nečakaného pohľadu – v tomto prípade samotného vraha. Obsadenie Hartnetta bolo pre neho vraj jasnou voľbou po tom, čo videl jeho výkon v seriáli Black Mirror a film Oppenheimer ho o správnosti ešte viac presvedčil.

Príbeh z netradičného pohľadu

Zároveň režisér hovoril o jeho chystaných projektoch, medzi ktorými bude mysteriózny horor The Watcher. On sám je pri ňom producentom, ale režisérkou aj scenáristkou v jednej osobe je jeho dcéra Ishana Night Shyamalan. So smiechom dodal, že rozbiehajú rodinný biznis a divákov čaká „Leto so Shyamalanovcami“.

Snímka Trap dorazí do kín 9. augusta. Mnoho divákov sa po zhliadnutí ukážky nevie dočkať príbehu z pohľadu kriminálnika, okolo ktorého sa čoraz viac sťahuje slučka. Vidíme aj, že režisér vie s týmto materiálom narábať nesmierne šikovne a prechod od maniakálneho smiechu k zamrznutému úsmevu nás sprevádza ešte po zhliadnutí traileru.

Ako sa vám páčil trailer na film Trap? Pozdáva sa vám film, ktorý je rozprávaný z pohľadu vraha? Oceňujete zvrat, ktorý režisér prináša ešte pred samotným filmom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -