Nebudete mať šancu spoznať ho. Z Batmana sa stalo Frankensteinovo monštrum

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé zábery z filmu The Bride

Príbehy o Frankensteinovi a jeho monštre opäť naberajú na popularite. Oscarové Chudiatko bolo variáciou tejto známej knihy, vlastnú verziu pripravuje aj Guillermo del Toro. Snímka, ktorú má nachystanú režisérka Maggie Gyllenhaal však bude úplne iným príbehom, aký poznáme. Cez svoj Instagram prináša prvé zábery z jej filmu The Bride.

Gyllenhaal, známa pre role vo filmoch ako Sekretárka či Temný rytier, prináša snímku ako svoj druhý režisérsky počin. Prvým bola dráma The Lost Daugter z roku 2021, ktorá si vyslúžila tri nominácie na Oscary. Jedným z nich bol aj za herečku vo vedľajšej roli – Jessie Buckley.

Nevesta túži po láske, naštartuje sociálny odboj

Talentoaná režisérka si spoluprácu s Buckley si zopakuje spoluprácu aj na svojom filme, práve ona totiž stvárni titulnú postavu „Nevesty“. Pôjde o mladú ženu, ktorá bude zavraždená, ale privedená naspäť k životu. Avšak aj jej tvorcov prekvapí jej nový život a jej túžby, keď zo všetkého najviac chce spoznať romantiku. Veľkým zvratom však je, že sa film odohráva v 30. rokoch v meste Chicago, kde žena naštartuje svojím správaním radikálnu spoločenskú odozvu.

Kde je Frankensteinova nevesta, nemôže chýbať ani samotné monštrum, v tomto filme však dostáva meno Frank. Tomu tento raz poskytne novú podobu Christian Bale. Objavuje sa na prvých záberoch, ktoré režisérka zverejnila a predstavuje skvelé spojenie robotníckej triedy danej doby a re-animovanej mŕtvoly ako z pôvodného diela od Mary Shelley.

zábery the bride christian bale
Zdroj: TMDB

Režisérka dala dohromady hviezdy

Tvorkyňa dala dohromady aj vo zvyšku zvučné obsadenie. Zahrá si tu Penélope Cruz, jej manžel Peter Sarsgaard (Ako nezískať Pulitzera, Kinsey) či Anette Bening (Nyan, Americká krása). Členom filmárskeho štábu je aj kameraman Lawrence Sher, ktorý pracoval napríklad na Jokerovi.

Na fotografiách vidíme, že sa nakrúcanie už rozbehlo a padla prvá klapka. Spoločnosť Warner Bros., ktorá za filmom stojí, chce snímku uviesť do kín, vrátane IMAX premietaní, na budúci rok, 2. októbra 2025.

Ako sa vám pozdávajú prvé zábery z filmu The Bride? Ste zvedaví na takéto spracovanie príbehu Frankensteinovho monštra a jeho nevesty? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -