Tento seriál budete chcieť vidieť. Anthony Hopkins ukáže krvavé hry a skazenosť Rímskej ríše

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Historický triler Those About To Die sa ukazuje

Roland Emmerich, ktorého môžeme poznať vďaka filmom Deň nezávislosti, 2012, ale aj Bitka o Midway, sa vo svojom novom projekte pozrel do hĺbok Rímskej ríše. Teraz prichádza prvá ukážka na jeho seriál Those About To Die, pričom názov odkazuje na známe slová gladiátorov adresované cisárovi – Idúci na smrť (ťa pozdravujú).

Historická miniséria sa zameria práve na zápasy v aréne tak, ako neboli ešte nikdy predtým zobrazené. Budú ukázané ako špinavý biznis, ktorý ovládala z pozadia určitá skupina mocných. Mužov posielali na smrť pre svoj zisk za zásterkou pobavenia más. A ľudia dostali od vládcu, čo chceli – chlieb a hry…alebo v tomto prípade krv a šport.

Idúci na smrť pozdravujú cisára

Diely sa zamerajú predovšetkým na postavu vtedajšieho cisára Vespiána, ktorého si zahrá Anthony Hopkins. Za jeho vlády získala ríša veľkú prosperitu a rozmach – Vespián podporoval dynastiu a viedol výbojnú, no úspešnú politiku. Práve od neho pochádzal pokyn na prvé výpravy do Británie. Pri jeho vládnutí tiež získali najväčší vzostup aj zápasy gladiátorov.

Krátka ukážka nám poskytuje náhľad na niektorých z nich, pričom spoznávame aj viac z obsadenia. Zahrajú si tu Iwan Rheon, Sara Martins, Tom Hughes, Jojo Macari, Moe Hashim, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Rupert Penry-Jones, Gabriella Pession, Dimitri Leonidas, Emilio Sakraya, David Wurawa, Pepe Barroso, Gonçalo Almeida, Eneko Sagardoy alebo Romana Maggiora Vergano.

anthony hopkins those about to die
Zdroj: Youtube / Peacock / screenshot

Reálny špinavý biznis Rímskej ríše

Deje vychádzajú zo skutočnej histórie, ktorú vo svojej knihe s rovnakým názvom popísal Daniel P. Mannix. Práva na jej sfilmovanie po prvý raz získal pôvodný taliansky tvorca Gianni Nunnari, ktorý sa teraz bude podielať ako producent. Režisérom polovice z desiatich epizód bol Marco Kreuzpaintner, známy pre série Bodies alebo The Lazarus Project.

Všetkých 10 epizód má prísť naraz v dátume 18. júl na zámorskú streamovaciu službu Peacock. U nás by mohol byť dostupný na platforme SkyShowtime, ktorú sme v súvislosti so zaradením sľubne vyzerajúcej historickej drámy oslovili.

Ako sa vám pozdáva prvá ukážka na seriál Those About To Die? Čo hovoríte na ukázanie gladiátorských zápasov aj ako kriminálnikmi ovládaný biznis? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -