10 najlepších filmov o cestovaní v čase, ktoré by mal každý vidieť aspoň raz

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

10 najlepších filmov o cestovaní v čase

V tomto zozname nájdete príbehy, ktoré vás zmätú v tom najlepšom možnom zmysle. Nielenže vám ukážeme tie najznámejšie filmy o cestovaní v čase, ale objavíte aj zopár kvalitných kúskov, o ktorých ste doteraz pravdepodobne nikdy nepočuli. Jednoducho tie najlepšie snímky, v ktorých sa cestuje v čase.

10. Timecrimes (2007)

Hector sa so svojou ženou presťahuje na pokojné miesto do obyčajného domu. Jedného dňa však Hector svojim ďalekohľadom nájde v lese niečo naozaj nezvyčajné. Začiatkom pátrania po zaujímavom úkaze začína mysteriózna spleť udalostí, vďaka ktorým sa skrz stroj času dostane do nedávnej minulosti.

9. Predestination (2014)

Ako svoju poslednú misiu dostal jeden z najlepších časových agentov za misiu nájsť jediného kriminálnika, ktorý sa mu vždy vyhýbal. Naháňanie sa premení na unikátnu, prekvapivú a komplikovanú hru, ktorá skúma lásku, osud, identitu a rôzne tabu, ktoré prináša cestovanie časom.

8. Edge of Tomorrow (2014)

Na hrane zajtrajška 2
Zdroj: themoviedb.org

Vojak bojujúci s mimozemšťanmi opakovane prežíva ten istý deň dookola. Reštartuje sa vždy, keď zomrie.

7. Planet of the Apes (1968)

Posádka astronautov stroskotá na planéte v ďalekej budúcnosti. Na nej vládnu inteligentné opice, pričom ľudia sú podradená a zotročená rasa.

6. Terminator 2: Judgment Day (1991)

Kyborg (Arnold Schwarzenegger), ktorý je navonok identický tomu, ktorý sa kedysi snažil zabiť Sarah Connorovú, teraz musí obraňovať jej syna. Na živote Johna Connora totižto závisí budúcnosť ľudstva.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -