Marvel je zhrozený, jeho hry brutálne prepadávajú. Chystá sa majstrovský plán

Nenechajte si ujsť

Marvel to s hrami vôbec nevie

Hra Marvel’s Spider-Man sa predávala rýchlejšie než teplé rožky. Niet preto divu, že sa čoskoro dočkáme aj nového pokračovania. Ostatné Marvel hry sa, žiaľ, podobného osudu nedočkali, a miesto toho sa stali komerčnými prepadákmi. Spoločnosť Marvel si je tejto trpkej situácie dobre vedomá a už dlhšie má pracovať na náprave.

Príliš im to nejde

S výnimkou Spider-Mana sa Marvel v hernom segmente veru nemá čím chváliť. Marvel’s Avengers ešte z roku 2020 bol obrovský projekt hry ako služby, ktorý mal lákať hráčov na nový obsah ešte roky od jej vydania. Takto sa však o hre rozprávalo len do momentu, kým nenarazila na trpkú realitu. Kritikov Marvel’s Avengers vôbec neoslovil, predaje boli slabé a dodatočný obsah ľudí neprilákal. Ako to dopadlo? Servery zastavili prevádzku a hru si najnovšie už nemôžete ani len kúpiť.

Hodnotenia hry Marvel´s Guardians of the Galaxy
Hodnotenia hry Marvel’s Guardians of the Galaxy

O niečo lepšie dopadli taktické RPG Midnight Suns či príbehovka Guardians of the Galaxy. Napriek chvále od kritikov a hráčov však hry opäť komerčne neuspeli. Možných dôvodov je hneď niekoľko. Midnight Suns bolo pre Marvel publikum možno až príliš taktické, o príchode Guardians of the Galaxy mnoho hráčov vďaka nevýraznému marketingu vôbec nevedelo.

Vydavateľ Square Enix, ktorý financoval štúdio Eidos Montreal (stojace za hrou Guardians of the Galaxy), ho nakoniec aj kvôli slabým predajom odpredal skupine Embracer Group. 

Zmeniť to majú nové Marvel tváre

Marvel si je týchto neúspechov dobre vedomý a údajne už pracuje na náprave. K celej situácii sa vyjadril na Twitteri známy komiksový informátor, ktorý hovorí o veľkom vnútornom prevrate spoločnosti s väčším zameraním na hry.

Situáciu by mohli spasiť nové komiksové tváre. Do kruhu vydavateľov, ktorí majú záujem pracovať na hrách od Marvelu, sa najnovšie pridala aj spoločnosť Electronic Arts.

Tá už medzičasom ohlásila práce na nových hrách, v ktorých budú ústrednými postavami Iron Man a Black Panther. Obidve majú byť zamerané najmä na príbeh, multiplayer by sme teda očakávať nemali. Viac informácií zatiaľ nemáme, obidve hry sú ešte len v raných fázach vývoja.

Prídu aj nové posily

Razantná zmena je to najmä pre portfólio EA, nakoľko spoločnosť posledné roky venovala väčšiu pozornosť skôr hrám pre viac hráčov. O vývoj Black Panthera sa navyše postará úplne nové herné štúdio Cliffhanger Games. To povedú dlhoročný herní matadori, ktorí v minulosti pracovali na hrách ako Shadow of Mordor, Call of Duty či God of War.

Marvelu sa mohol pozdávať najmä veľký úspech posledných dvoch Star Wars: Jedi hier, ktoré takisto vznikli pod záštitou spoločnosti Electronic Arts. Práve pozitívne ohlasy od kritikov a dobré predaje posledného pokračovania Star Wars: Jedi Survivor mohli dopomôcť k uzavretiu tejto spolupráce.

Túto dvojicu doplní ešte aj hra s Wolverinom, na ktorej pracuje práve štúdio stojace za úspešným Spider-Manom, Insomniac Games. Aj na tento titul si však ešte niekoľko rokov počkáme.

Veľkú nádej na záchranu preto Marvel smeruje k aktuálne vychádzajúcemu titulu Marvel’s Spider-Man 2, ktorý by mal byť opäť pre Marvel vzpružením a pre PlayStation obrovským komerčným úspechom.

Zlyhanie sa teda pri Spider-Man 2 nepripúšťa, otázne však je, ako si pavúčí hrdina dokáže poradiť s vysokými očakávaniami. V redakcii už odpoveď poznáme a už čoskoro prinesieme recenziu s našimi dojmami.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -