Netflix v dokumente o Beckhamovi klame. Opakovane si takto upravil realitu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix v seriáli Beckham opakovane klame

Športové dokumenty sa u divákov stali novodobým fenoménom. Odštartovalo ich už Posledné predstavenie v roku 2020, veľkej popularite sa tešila aj Formula 1: Cesta k víťazstvu. Netflix teraz milo prekvapil aj svojou nedávnou novinkou Beckham, kde v štyroch dieloch prináša pohľad na kariéru i osobný život futbalovej legendy. Ako však aktuálne upozornil portál Deadline, dojemná výpoveď o živote Davida Beckhama má viacero zásadných nedostatkov.

Miniséria Beckham sa od premiéry stala absolútne milovanou. Streamovacia služba hlási 3,4 milióna divákov iba v domovskej Veľkej Británii, bez pochýb si však získala aj našincov. Dôkazom je, že na portáli ČSFD mu svieti hodnotenie 89% a veľkú časť minulého mesiaca dominovala rebríčkom. Získala si aj kritikov, ktorí štyri hodiny obsahu označili za najlepší dokument roka.

Britské noviny si posvietili na realitu

Teraz si však britský denník Sunday Times posvietil na samotný seriál a porovnal ho s reálnymi udalosťami premenlivej dráhy legendy futbalu. Tvorca Fisher Stevens si v niekoľkých prípadoch značne upravil realitu, aby Davida Beckhama predstavilv lepšom svetle, než v akom skutočnosti mal.

Novinári sa najskôr pozreli na Majstrovstvá sveta v roku 1998. V dokumente Beckham dostáva červenú kartu a je poslaný mimo ihriska za to, že fauloval argentínskeho hráča. Musel znášať nepriazeň aj od vlastných podporovateľov z Manchester United až kým sa nevykúpil na konci nasledujúcej sezóny. V skutočnosti však Beckhama mnohí, a to nielen domáci fanúšikovia, zobrali na milosť hneď pri jeho ďalšom zápase.

netflix beckham
Zdroj: themoviedb.org

Prikrášľovania z ihriska aj súkromného života

Ďalším prípadom sú kvalifikácie na majstrovstvá v roku 2001. Tu je Beckham sfaulovaný na trávniku, iba sekundy pred tým ako dá dramatický gól, ktorý jeho mužstvo posunie v rebríčku ďalej. V skutočnosti ale bol ale faulovaný jeho spoluhráč Terry Sheringhan, čo dalo Beckhamovi príležitosť skórovať.

Úprave sa nevyhli ani udalosti z jeho súkromného života. V roku 2004 pri prestupe do Realu Madrid hlásali novinové titulky, že má športovej pomer s jeho asistentkou Rebeccou Loos. Už vtedy, rovnako ako teraz bol ženatý s Victoriou. Podľa seriálu napísal denník Daily Mirror na prednej strane „Anglický kapitán odmieta tieto obvinenia ako smiešne.“ Naozaj ale v novinách stálo „Moja sestra MALA pomer s Beckskom“.

netflix beckham
Zdroj: themoviedb.org

Stále iba premyslená kampaň?

Netflix si teda v seriáli Beckham neraz upravil realitu. Služba si však s kritikou ťažkú hlavu nerobí. Jednak majú za sebou perfektné čísla a druhou vecou je, že sú si dobré vedomí toho, že ide o „romantizovanú“ verziu, ktorá je predsa len PR kampaňou pre samotnú osobnosť. Koniec koncov, aj slávny futbalista bol v titulkoch označený ako výkonný producent dokumentu.

 Patríte medzi tých, ktorých seriál Beckham nadchol? Čo hovoríte na to, že si v určitých momentoch značne prikrášlil realitu? Je to pre vás problém alebo je vám jasné, že sa to bude v podobných projektoch diať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com; thetimes.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -