Tento neznámy čínsky výrobca mobilov valcuje predaje v Európe. Na Slovensku o ňom nikto nepočul

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Neznámy čínsky výrobca smartfónov vysoko v rebríčkoch

Prvú päťku rebríčku najväčších výrobcov smartfónov opäť zaujal menej známy hráč. Portál The Verge zozbieral dáta z viacerých spoločností, ktoré ukazujú jasné čísla – neznámy čínsky výrobca smartfónov získal veľký podiel aj v Európe. Napriek tomu, že u nás predáva dva modely svojich zariadení, takmer nikto ho nepozná.

Spoločnosť má názov Transsion a patria pod ňu značky Itel, Tecno a Infinix. U našich predajcov môžete nájsť posledné dva zmienené modely. Kým Severná Amerika ešte o týchto mobiloch nepočula vôbec, raketový nárast zaznamenal v Afrike či Latinskej Amerike. Podľa dát, ktoré priniesla analytická spoločnosť IDC tam prišlo k nárastu na podielu v takej miere, že dokázal potlačiť aj populárne značky.

čínsky výrobca Transsion rebríček
Zdroj: Canalys

Dostáva sa za veľkú štvorku

Stabilne na štvrtej priečke sedí už dobre známe Oppo s podielom 8,9 %. Tretia pozícia patrí tiež neodmysliteľne Xiaomi, tento raz s podielom 13,7 %. Prvá dvojica je tiež jasná – stále kraľujú Apple s podielom 17,7 % a Samsung s 19,7 %.

Samotné dáta ale jasne ukazujú, ako si Transsion umocnilo svoju pozíciu v poslednom štvrťroku. V treťom kvartáli 2023 sa dokázal vyšplhať na európskom trhu značne vysoko s podielom 8,6 % všetkých dodaných smartfónov. Krásne je to viditeľné aj na grafe, ktorý priniesla analýza od Canalys.

smartfóny kvartál výsledky
Zdroj: Omdia

Nový silný hráč na európskom trhu

Používateľov zrejme zaujala rôznorodosť, s ktorou výrobca prichádza. Zameriavajú sa na prístupné modely s nižšími cenovkami, ich značka Tecno však nedávno predstavila aj prvé skladacie zariadenie.

Ešte rozsiahlejší výskum ponúka portál Omdia. Tu je viditeľné, že čínska spoločnosť prekonala aj také značky, ako Vivo, Honor a Motorola už v 2. štvrťroku tohto roka, keď sa dostali na podiel 9 %. Je tak isté, že s 26 miliónmi kusmi sa na európskom trhu rysuje nový silný hráč.

Počuli ste niekedy predtým o Transsion a ich modeloch? Čo hovoríte na to, že tento čínsky výrobca sa dostal do prvej päťky? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: theverge.com; idc.com; canalys.com; omdia.tech.informa.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -