Privítajte smartfón novej éry. Môžete si ho obmotať okolo zápästia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Zabudnite na skladačky, budúcnosť smartfónov je ohybná

Na výstave Lenovo Tech World 2023 spoločnosť Motorola predstavuje inovácie, ktoré ukazujú možnosti flexibilného hardvéru a zároveň predstavujú vzrušujúce nové funkcie AI. Tieto funkcie siahajú od generatívnej personalizácie až po sofistikovaného osobného asistenta. Budú skladacie smartfóny nahradené ohybnými telefónmi?

Odhalenie adaptívneho displeja

Motorola investuje do flexibilných zobrazovacích technológií a zariadení. Nové koncepčné zariadenie využíva displej FHD+ pOLED, ktorý možno ohýbať a tvarovať do rôznych foriem. Tento koncept adaptívneho displeja ďalej stavia na inováciách displeja a mechanických prvkov iných skladacích a rolovacích zariadení v kategórii smartfónov a počítačov.

smartfon ohybny
Zdroj: Motorola

Koncept adaptívneho displeja je možné nastaviť zo štandardného smartfónu s OS Android v plochej polohe až po ohnutie.

Keď je 6,9-palcový displej položený naplocho, používa sa rovnako ako akýkoľvek smartfón. Vo vzpriamenej polohe je možné zariadenie nastaviť do samostatne stojacej polohy, čím sa na 4,6-palcovom displeji spustí kompaktnejšia forma plného Androidu. Používatelia si tiež môžu omotať zariadenie okolo zápästia.

Nový rad konceptov Motorola AI

Technologický výrobca sa zaväzuje skúmať, ako môže AI zlepšiť prispôsobenie zariadenia. Spoločnosť vyvinula generatívny model AI, ktorý beží lokálne na zariadení, aby používateľom umožnil rozšíriť svoj osobný štýl na ich telefón. Pomocou tohto konceptu môžu používatelia nahrať alebo zachytiť obrázok svojho oblečenia a vytvoriť tak viacero jedinečných obrázkov vygenerovaných AI, ktoré odrážajú ich štýl. Tieto obrázky potom možno použiť ako vlastnú tapetu na ich zariadení.

MotoAI

Lenovo vyvíja osobného asistenta pre PC aj smartfóny. Model AI je navrhnutý tak, aby sa nikdy neprestal učiť, a má základný model jedinečne prispôsobený používateľovi, pričom zároveň chráni jeho súkromie. Model je tiež navrhnutý tak, aby mal vedomostnú základňu, ktorá sa prispôsobuje vzorom a používaniu s prirodzenými schopnosťami interakcie s hlasom alebo textom.

motorola umela inteligencia
Zdroj: Motorola

Koncept MotoAI je prírastkom k najnovšiemu trendu v AI s veľkými jazykovými modelmi (LLM). Používatelia môžu spolupracovať so svojím osobným asistentom, aby odpovedali na otázky, koncipovali správy, plánovali úlohy a ešte viac.

Zatiaľ čo väčšina LLM prevádzkuje cloudové operácie, MotoAI dokáže spracovávať údaje a spúšťať úlohy lokálne na zariadení, čo používateľom ponúka lepšie súkromie údajov. Taktiež obsahuje vedomostnú základňu na zariadení, kde vzory a preferencie používateľov informujú o ich skúsenostiach, vďaka čomu je časom dynamickejšia, osobnejšia a užitočnejšia.

Mobilné skenovanie dokumentov 2.0

Spoločnosť predstavila koncepčný model AI, ktorý vylepšuje schopnosť funkcie Doc Scanner, ktorá je v súčasnosti integrovaná do kamerových systémov Motorola. Cieľom tejto inovácie je zlepšiť kvalitu výsledného obrazu minimalizovaním vrások a tieňov, aby sa zabezpečilo, že dokumenty alebo obrázky budú vyzerať čo najostrejšie a najčistejšie.

skener mobilu
Zdroj: Motorola

Zhrnutie textu AI

Sumarizácia textu AI preberá dlhé rozhovory, e-maily alebo správy a rozdeľuje ich na kľúčové správy pre rýchle a jednoduché pochopenie.

Zahmlievanie obsahu pre súkromie

Koncept zahmlievania obsahu súkromia využíva umelú inteligenciu na ochranu informácií a súkromia používateľov inteligentnou identifikáciou a rozmazávaním oblastí obsahujúcich profilové obrázky a mená v príspevkoch na sociálnych sieťach.

Pohľad do budúcnosti

Spoločnosť Motorola predstavila štyri koncepty umelej inteligencie, ktoré sľubujú, že zmenia každodenné skúsenosti spotrebiteľov. Sme zvedaví, ako budú fungovať v realite.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -