Rekordné čakanie končí. Indiana Jones 5 prichádza na streamovaciu službu, máme dátum

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Indiana Jones konečne aj na Disney+

Aktualizované 2. novembra: Piaty film obľúbenej dobrodružnej série Indiana Jones práve dostal dátum vydania na tradičných streamovacích službách. Indiana Jones a nástroj osudu s Harrisonom Fordom bude dostupný exkluzívne na Disney+ od 15. decembra. Pridanie novinky bude sprevádzať aj bonus – v rovnaký deň do knižnice pribudne aj dokumentárny film Veční hrdinovia: Indiana Jones a Harrison Ford, ktorý mapuje vzostup legendárneho dobrodruha.

Dokument, ktorý režíroval uznávaný dokumentarista Laurent Bouzereau, skúma dlhoročnú popularitu Harrisona Forda a jeho vývoj ako herca – od prvej úlohy až po jeho kultovú rolu a celosvetový vplyv filmov Indiana Jones. Ide o podrobný opis filmovej histórie, pričom Steven Spielberg a George Lucas predstavili úžasný tvorivý tím, ktorý stojí za Indiana Jonesom. Dokument obsahuje aj doteraz nezverejnené zábery a rozhovory s Fordom, Spielbergom, Lucasom, Kathleen Kennedyovou, Frankom Marshallom, Jamesom Mangoldom a mnohými ďalšími.

indiana jones 5
Zdroj: TMDB

Samotný film Indiana Jones a nástroj osudu do ponuky Disney+ pribudne po rekordne dlhom čase. Novinka v kinách štartovala ešte na konci júna, na streamovaciu službu tak bude zaradená až 168 dní od svojej premiéry. Film v kinách z hľadiska tržieb výrazne podliezol očakávania a zarobil iba necelých 384 miliónov dolárov. Pre štúdio Disney išlo o veľké sklamanie a tiež finančné fiasko – analytici piatemu Indymu odhadujú čistú stratu okolo 100 miliónov dolárov.

Pôvodný článok: 

Piate dobrodružstvo slávneho archeológa sme si mohli pozrieť v kine už 30. júna. Očakávali by sme tak, že bude ten najsprávnejší čas na to, aby bol uvedený aj na streamovaciu službu. Vyzerá to však, že Indiana Jones 5 na Disney+ len tak skoro nedorazí. Budeme na neho čakať ešte rekordne dlhý čas.

Filmu ešte nebol stanovený oficiálny dátum na online platforme. Spoločnosť, pod ktorú spadá, sa však rozhodla ešte viac natiahnuť čakanie divákov. Portál The Digital Bits od nich priniesol informáciu, že snímka s podtitulom Nástroj osudu dostane ešte vydanie na Blu-ray, k čomu priniesli aj oficiálny trailer.

Medzerou stanovuje tohtoročný rekord

Samozrejme, takto bude obsahovať nový, bonusový obsah. Uvidíme napríklad, ako bol hlavný herecký predstaviteľ Harrison Ford omladzovaný pre úvodnú sekvenciu z roku 1944 alebo ako bol filmármi pretvorený Manhattan roku 1969. Lokácie pre nakrúcanie sa nám ukážu v Maroku aj Sicílii a zo zákulisia uvidíme, ako sa pripravovali kaskadérske kúsky aj pasce. Problémom je ale dátum, kedy digitálne disky prídu.

Bude to až 5. decembra, teda neuveriteľných 158 dní po uvedení v kinosálach. Len pre predstavu – napríklad Strážcovia Galaxie 3, ktorí bol úspešným zavŕšením jednej Marvel ságy, prišli na Disney+ už 90 dní po premiére. Tohtoročný rekord ale stanovila Mníška 2, ktorá bude na Blu-ray vydaná 67 dní od premiéry (14. novembra).

Prečo ešte medzizastávka na Blu-ray?

Druhou vecou je, že vydanie na diskoch ešte neznamená zhodu dátumu s vydaním na streamovacej službe. Tu by mohlo Disney ešte viac zdržovať. Výhodným krokom by pre nich bolo uvedenie niekedy pre Vianocami, aby dostali na svoju platformu veľký trhák.

Otázkou zostáva, prečo prichádza k takémuto zdržovaniu. Logicky sa núka jasná odpoveď – aby dohnali stratu z kín. Piaty Indiana sa dá totiž, čo sa tržieb týka, považovať za prepadák. Zo svojho rozpočtu 295 miliónov dolárov priniesol z kás po celom svete „iba“ 384 miliónov. Ak sa ešte pripočítajú náklad na reklamy a distribúciu, znamenalo to stratu okolo 100 miliónov dolárov. Nečudo teda, že sa Indiana Jones 5 na Disney+ neponáhľa a najprv ešte dostane Blu-ray, ktorých predaje môžu aspoň čiastočne zaplátať túto stratu.

Čo hovoríte vy na to, že film Indiana Jones a nástroj osudu tak skoro online neuvidíme? Očakávate ho na Disney alebo ste si ho stihli pozrieť v kinách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedigitalbits.com, cbr.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -