Sony pripravuje film podľa hry Days Gone. Majú už aj scenáristu a herca do hlavnej role

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film podľa hry Days Gone

Sony PlayStation Productions zožalo so snímkou Uncharted značné úspechy. Tržby 402 miliónov dolárov po celom svete sú len ďalším dôkazom, že je čas rozbehnúť aj adaptácie iných značiek. Tak teraz prichádza správa o tom, že ďalší herný titul bude prinesený ako film, bude to Days Gone.

Hra nás prináša na americký stredozápad. Hlavným hrdinom je tu Deacon St. John, bývalý člen motorkárskeho klubu. Toto je práve jeho dopravný prostriedok, keď prechádza postapokalyptickou krajinou. Tú totiž zničila rozšírená epidémia, ktorá zmenila ľudí na zmutovaných, po krvi bažiacich predátorov. Čiže podobne ako The Last of Us, ktoré príde ako seriál, dostávame zombie podobné kreatúry.

days gone
Zdroj: sector.sk

Postapokalyptický zombie western

Deacon sa snaží však nielen proti nim bojovať a prežiť, ale cestuje, aby našiel stratenú lásku svojho života. Hra mala mimoriadny úspech a predalo sa jej cez 9 miliónov kópií. Je označovaná za akýsi moderný western, pri ktorom navyše vymieňame kone za motorky, mixnutý so zombie žánrom. Jednoducho lahôdka.

Štúdio si vybralo už aj scenáristu, ktorý má príbeh priniesť do filmovej podoby. Je ním Sheldon Turner. Je držiteľom Oscara za romantickú drámu Lietam v tom. Tiež je spoludržiteľom Zlatého glóbusu, ktorý zdieľa za tvorbu s Jasonom Reitmanom. Pripravil aj podľa mnohých najlepší diel mutantskej ságy – X-Men: Budúca minulosť. Aktuálne pracuje na remaku filmu Road House, v ktorom si zahrá Jake Gyllenhaal a v debute na plátne Conor McGregor.

Days Gone Sam Heughan
Zdroj: minmin-tv-cp.com

Známy scenárista aj herec v hlavnej role

Ten vytvára s režisérom Dougom Limanom. Nepracujú iba na jednom filme, pripravujú spolu aj sľubovaný dobrodružný epický Everest. Zahrať si v ňom má aj Sam Heughman. Tohto škótskeho herca môžeme najlepšie poznať ako Jamieho Frasera zo seriálu Outlander.

Okrem toho si zahral aj s Kate McKinnon a Milou Kunis vo filme Špión, ktorý ma dostal. Tiež sme ho mohli vidieť v komiksovke Bloodshot s Vinom Dieselom. A práve on bol obsadený spoločnosťou Sony ako hlavný hrdina filmového spracovania Days Gone.

Páči sa vám nápad, že Sony prinesie aj film Days Gone? Máte radi túto videohru na PlayStation alebo ste ju nehrali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -