Majstrovské dielo? Drsný sci-fi seriál je konečne online, prvé reakcie vyzdvihujú najmä jednu vec

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)
- Advertis

Sci-fi seriál Constellation prichádza online

Aktualizované 21. 2. 2024: Prvé tri epizódy sci-fi seriálu Constellation sú teraz dostupné na streamovacej službe AppleTV+. Prvé reakcie popisujú veľmi kvalitný štart, plný úchvatných vizuálov a napätia.

Seriál je rozprávaný netradičnou formou, súbežne v dvoch dejových linkách. Prvé epizódy sú ešte viac zamotané ako samotný trailer a miesto odpovedí dostávame ešte viac otázok. Dúfame, že dej sa začne rozuzlovať v ďalších častiach, ktoré budú postupne vychádzať v stredy každý týždeň. Posledná 8. epizóda má naplánovanú premiéru na streamovacej službe 27. marca 2024.

Pôvodný článok

Apple predstavuje svoj očakávaný sci-fi seriál a prináša trailer na Constellation. Hlavnú rolu si zahrá Noomi Rapace – bude astronautkou, ktorá sa po nehode na vesmírnej stanici vracia na Zem. Neskôr sa však začnú diať nevysvetliteľné veci a čoskoro má problém pochopiť, čo je realita a čo je len jej halucináciou.

Astronautka Jo počas bežného videohovoru so svojou dcérou zažije nehodu, vesmírna stanica je poškodená a posádka sa musí vrátiť naspäť z obežnej dráhy. Protagonistka si však začína všímať, že si na časti svojho života nevie spomenúť. Doma má piano aj keď je presvedčená, že na ňom nikdy nehrala a jej dcéra tvrdí, že pred danou nehodou spolu nevolali.

Návrat astronautky na Zem spustí hrozivé vízie

Počuje hlasy, ktoré nevie komu patria a má hrozivé, až hororové vízie. Ukážka si naozaj dáva záležať na tom, aby nás naplno ponorila do tajomstiev, ktoré sa budú v tomto osemdielnom seriáli odhaľovať. Vytvorí napätie, pri ktorom sa nevieme dočkať toho, čo sa v skutočnosti stalo na palube vesmírnej stanice a aké strašné posolstvo to nesie.

Autorom a scenáristom seriálu je Peter Harkness. Priaznivci sci-fi žánru ho môžu dobre poznať, priniesol už niekoľko epizód populárneho britského seriálu Doctor Who. Od neho pochádzala aj zatiaľ posledná adaptácia ikonickej Vojny svetov. Tú priniesol v roku 2019 ako limitovanú trojdielnu sériu.

apple tv constellation
Zdroj: Apple

Napínavá séria plná tajomstiev

Rapace má iste skúsenosti aj so žánrom, zahrala si v prequeloch k Votrelcovi, vo filmoch Prometheus aj Votrelec: Covenant. Okrem nej si v seriáli zahrajú ostrieľané mená ako Jonathan Banks, James D’Arcy, Julian Looman, William Catlett alebo Barbara Sukowa.

Napínavý príbeh o astronautke, ktorá si späť na Zem priniesla záhadné vízie a nevysvetliteľné výpadky pamäte, si budeme môcť pozrieť už 21. februára. V tento deň prídu na službu Apple TV+ prvé tri epizódy, ďalšie dostaneme počas nasledujúcich piatich týždňov.

Zaujal vás trailer na sci-fi seriál Constellation? Ako sa vám pozdáva tento tajomný príbeh na čele s Noomi Rapace? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť

Najčítanejšie články