Majstrovské dielo? Drsný sci-fi seriál je konečne online, prvé reakcie vyzdvihujú najmä jednu vec

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Sci-fi seriál Constellation prichádza online

Aktualizované 21. 2. 2024: Prvé tri epizódy sci-fi seriálu Constellation sú teraz dostupné na streamovacej službe AppleTV+. Prvé reakcie popisujú veľmi kvalitný štart, plný úchvatných vizuálov a napätia.

Seriál je rozprávaný netradičnou formou, súbežne v dvoch dejových linkách. Prvé epizódy sú ešte viac zamotané ako samotný trailer a miesto odpovedí dostávame ešte viac otázok. Dúfame, že dej sa začne rozuzlovať v ďalších častiach, ktoré budú postupne vychádzať v stredy každý týždeň. Posledná 8. epizóda má naplánovanú premiéru na streamovacej službe 27. marca 2024.

Pôvodný článok

Apple predstavuje svoj očakávaný sci-fi seriál a prináša trailer na Constellation. Hlavnú rolu si zahrá Noomi Rapace – bude astronautkou, ktorá sa po nehode na vesmírnej stanici vracia na Zem. Neskôr sa však začnú diať nevysvetliteľné veci a čoskoro má problém pochopiť, čo je realita a čo je len jej halucináciou.

Astronautka Jo počas bežného videohovoru so svojou dcérou zažije nehodu, vesmírna stanica je poškodená a posádka sa musí vrátiť naspäť z obežnej dráhy. Protagonistka si však začína všímať, že si na časti svojho života nevie spomenúť. Doma má piano aj keď je presvedčená, že na ňom nikdy nehrala a jej dcéra tvrdí, že pred danou nehodou spolu nevolali.

Návrat astronautky na Zem spustí hrozivé vízie

Počuje hlasy, ktoré nevie komu patria a má hrozivé, až hororové vízie. Ukážka si naozaj dáva záležať na tom, aby nás naplno ponorila do tajomstiev, ktoré sa budú v tomto osemdielnom seriáli odhaľovať. Vytvorí napätie, pri ktorom sa nevieme dočkať toho, čo sa v skutočnosti stalo na palube vesmírnej stanice a aké strašné posolstvo to nesie.

Autorom a scenáristom seriálu je Peter Harkness. Priaznivci sci-fi žánru ho môžu dobre poznať, priniesol už niekoľko epizód populárneho britského seriálu Doctor Who. Od neho pochádzala aj zatiaľ posledná adaptácia ikonickej Vojny svetov. Tú priniesol v roku 2019 ako limitovanú trojdielnu sériu.

apple tv constellation
Zdroj: Apple

Napínavá séria plná tajomstiev

Rapace má iste skúsenosti aj so žánrom, zahrala si v prequeloch k Votrelcovi, vo filmoch Prometheus aj Votrelec: Covenant. Okrem nej si v seriáli zahrajú ostrieľané mená ako Jonathan Banks, James D’Arcy, Julian Looman, William Catlett alebo Barbara Sukowa.

Napínavý príbeh o astronautke, ktorá si späť na Zem priniesla záhadné vízie a nevysvetliteľné výpadky pamäte, si budeme môcť pozrieť už 21. februára. V tento deň prídu na službu Apple TV+ prvé tri epizódy, ďalšie dostaneme počas nasledujúcich piatich týždňov.

Zaujal vás trailer na sci-fi seriál Constellation? Ako sa vám pozdáva tento tajomný príbeh na čele s Noomi Rapace? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -