Takéto sci-fi ste ešte nevideli. Adam Sandler je Čech, ktorý objaví mimozemšťanov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na sci-fi Spaceman s Adamom Sandlerom

V príprave na uvedenie snímky ma medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne prináša Netflix nový trailer na Spaceman. Pôjde o pôsobivé sci-fi, ktoré poriadne zapôsobí na naše zmysly. Adam Sandler sa v ňom ako český kozmonaut vydáva na dlhý pobyt vo vesmíre, pri ktorom narazí na starobylú mimozemskú bytosť.

Kozmonaut Jakub Procházka je poslaný na osamelú vesmírnu misiu na okraji slnečnej sústavy. So zhoršujúcim sa psychickým stavom zo samoty si uvedomuje zásadný problém – naspäť v rodnej krajine nechal tehotnú manželku Lenku (hrá ju Carey Mulligan). Začína mať obavy, že jeho milujúci vzťah nemusí po návrate na Zem vôbec existovať.

Samotu preruší obrovský mimozemský pavúk

Deň 189 v jeho vesmírnej izolácii ale prinesie niečo skutočne nečakané. Myslí si, že prichádza o rozum, keď za ním prichádza obrovský pavúk. Ide však o bytosť z počiatku času, ktorá prichádza Jakubovi uľaviť od jeho samoty. A dokonca mu cez hlboké rozhovory a vízie jeho ženy pomáha v jeho emocionálnych problémoch. Mimozemšťanovi, ktorý dokazuje, že arachnidi sú vlastne príjemní spoločníci, prepožičiava hlas Paul Dano.

Silný a psychedelický nápad pochádza z knižnej predlohy z roku 2017 s názvom Kosmonaut z Čech, ktorú napísal Jaroslav Kaflař. Jeho zámerom bolo priniesť aj hĺbavú drámu plnú absurdnosti, a to bolo aj jeho podmienkou na prenesenie do filmovej podoby. Scenár napísal Colby Day.

netflix spaceman adam sandler plagát
Zdroj: Netflix

Adaptácia knihy českého autora na medzinárodnom festivale

Režisérom je Johan Renck, ktorého môžeme poznať ako autora minisérie Černobyľ z dielne HBO, ktorá si získala mnohých divákov. Na produkcii sa podieľa aj Channing Tatum. Okrem spomenutej trojice hercov sa tu objavia aj Kunal Nayyar, Lena Olin a Isabella Rossellini.

Adaptácia diela českého autora poputuje počas budúceho mesiaca na berlínsky filmový festival. Následne sa 23. februára dočká limitovaného vydania vo vybraných kinách. Všetci diváci si film Spaceman budú môcť pozrieť na Netflixe od 1. marca.

Zapôsobil na vás trailer na film Spaceman? Čo hovoríte na sci-fi s izolovaným českým kozmonautom a jeho rozhovormi s obrovským pavúkom? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -