Fenomenálna séria očarila Slovákov. Netflix vydal dokument, z ktorého neodtrhnete oči

Nenechajte si ujsť

Nebudete vedieť prestať pozerať

Netflix sa môže pochváliť ďalším skvelým dokumentom. 4-dielna miniséria Beckham, ktorú služba do ponuka zaradila minulú stredu, sa za pár dní stala diváckym favoritom takmer na celom svete. Športový dokument, ktorý mapuje život Davida Beckhama na trávniku i mimo neho si obľúbili aj predplatitelia na Slovensku. Beckham sa u nás aktuálne usadil na čele rebríčka popularity.

Netflixu to opäť vyšlo

Netflixu to s dokumentami dlhodobo ide a ďalším dôkazom je aj čerstvá novinka Beckham. Tá sa na ČSFD teší skvelým diváckym hodnoteniam, kde si na základe bezmála 500 recenzií drží vynikajúce skóre 93 %. O nič horšie neobstála ani u kritikov. Viacerí z nich novú minisériu označujú za jeden z najlepších dokumentov tohto roka a najlepší dokument služby od predstavenia fenomenálnej série The Last Dance s Michaelom Jordanom.

Podobne ako v The Last Dance, aj Beckham mapuje život futbalovej legendy od začiatkov jeho kariéry, cez najznámejšie momenty jeho športovej kariéry, až po profesionálne pády i osobné problémy. Nemalou časťou dokumentu je aj vzťah s Victoriou Beckham, ktorá divákom približuje slávneho športovca nielen ako futbalistu, ale tiež ako manžela a otca. Zároveň v dokumente obaja spomínajú aj na kľúčové okamihy v ich osobných životoch – či už narodenie syna Brooklyna, verejné pranierovanie po nevydarenom šampionáte alebo prestup do Realu Madrid.

Súčasťou dokumentárnej série sú aj výpovede známych športovcov. O Beckhamovi hovoria ako jeho bývalí futbaloví kolegovia, tak aj Sir Alex Ferguson, blízki priatelia, či dokonca paparazzi, ktorí mu neustále dýchali na chrbát. Výsledkom je vydarený prierez životom známeho športovca, ktorého diváci zatiaľ v podobnom svetle nemali možnosť spoznať.

4-dielna miniséria je na Netflixe dostupná s českým dabingom aj titulkami, postaral sa o ňu herec a režisér Fisher Stevens, ktorý si v roku 2010 vyslúžil Oscara za dokumentárnu snímku Zátoka. Stevens neskôr bodoval aj ďalšími dokumentárnymi snímkami ako Zastavte vymieranie či Je s nami koniec?, v ktorom účinkoval Leonardo DiCaprio.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -