Monk je späť. Takto vyzerá milovaný seriál Slovákov v novej podobe

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Monk dostane svoj vlastný film

Na Slovensku máme mnoho zahraničných seriálov, na ktorých vyrastali generácie. Jedným z nich je určite aj Monk, seriál o sympatickom nemotornom detektívovi s mnohými fóbiami, ktorého popularitu potvrdzuje aj fakt, že sa na našich obrazovkách vysiela dodnes. Jeho obľúbenosti si boli vedomí aj tvorcovia, ktorí sa k nemu chceli jedného dňa vrátiť. A teraz ten okamih nadišiel, keďže ešte tento rok vyjde film s názvom Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie.

Voľne vieme názov pripravovaného filmu preložiť ako Posledný prípad pána Monka. Odohrávať sa bude v prítomnosti, a teda roky od ukončenia pôvodného seriálu. Ten vychádzal v rokoch 2002 – 2009 (a získal medzitým 8 cien Emmy). Tvorca seriálu Andy Breckman pre týždenník Entertainment Weekly prezradil, že Monk pre neho veľa znamenal a bol jeho súčasťou posledných 10-12 rokov.

Taktiež má ísť o postavu, na ktorú je vo svojej kariére najviac hrdý. Vždy sa preto snažil nájsť opätovnú cestu k Monkovi. Nápad mu najprv vnukli fanúšikovia počas obdobia Covidu. Tých zaujímalo, ako by pán Monk, ktorý sa azda najviac na svete bojí práve baktérii a chorôb, reagoval na celosvetové ochorenie. Chceli vedieť, či by sa bál, alebo si skôr užíval život vo vlastnej bubline, ktorý miloval aj predtým.

Zloženie starého tímu zostáva nezmenené

Všetko ale stálo na tom, či by si ikonickú rolu, za ktorú získal 3 ceny Emmy, chcel zopakovať aj ústredný predstaviteľ Monka Tony Shalhoub. 70-ročný herec nakoniec na ponuku pristál a povedal áno. Pred natočením filmu skúsili počas pandémie natočiť krátku show z hercovho domu s názvom Mr. Monk Shelters in Place. Šlo o štvorminútové epizódy, v ktorých Monk kontaktoval svojich priateľov a povedal im o svojej lockdownovej rutine.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Entertainment Weekly (@entertainmentweekly)

Mini-epizódy režírovala hercova manželka, Brooke Adams, pričom americkej stanici NBC sa to páčilo natoľko, že si u Breckmana a jeho producentského partnera Davida Hobermana objednali film. Ten nám ukáže Monka v období už po Covide. Ako povedal Breckman, nájdeme ho „na temnom mieste a je naspäť v diere, z ktorej sa musí pokúsiť emocionálne vyhrabať.“

O čom veľký návrat bude?

Okrem dvoch obľúbených policajtov a Monkovej druhej opatrovateľky sa ukáže aj tá prvá – Sharona (Bitty Schram). Na fotkách síce nie je, no Breckman uvádza, že vo filme určite bude. Okrem stretnutia všetkých diváckych obľúbencov bude ale tento film slúžiť aj na to, aby Monka opäť potlačil do práce. Bude musieť vyriešiť vraždu, ktorá pre neho bude osobná. Zavraždia totiž Mollynho snúbenca.

Keďže mu na dcére svojej zosnulej manželky záleží, Monk sa rozhodne vrhnúť na vyriešenie toho prípadu. Dostane aj nového nepriateľa, ktorým bude Rick Eden (James Purefoy), egoistický miliardár, ktorý sa chce stať prvým civilistom na obežnej dráhe Zeme. Pôjde o typ postavy inšpirovanej reálnymi mužmi ako Elon Musk či Jeff Bezos. Eden bude veľmi silný protivník, ktorý ale od začiatku bude Monka podceňovať.

Ako nám ale 8 sérii pôvodného seriálu napovedá, Monka nie je dobré podceniť. Zaujímavým je ešte jeden komentár Breckmana, ktorý dúfa v možné filmové pokračovania (aj napriek názvu filmu Posledný prípad). Všetko bude záležať od toho, ako sa filmu bude dariť medzi divákmi. Posúdiť to budeme môcť už 8. decembra tohto roku, kedy príde film na streamovaciu platformu Peacock. U nás si ho pozrieme neskôr, pravdepodobne na HBO Max alebo SkyShowtime, kde bývajú seriály od Peacock po čase dostupné.

Monk a film bude nová kombinácia, ktorá môže priniesť trocha nostalgie. Tešíte sa na návrat obľúbeného detektíva?

Zdroj: ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -