Oppenheimer prichádza na streamovaciu službu, Slovákov príliš nepoteší

Nenechajte si ujsť

Oppenheimer dostal dátum online premiéry

Mesiace čakania sa končia. Historická dráma Christophera Nolana konečne dostala dátum premiéry na streamovacej službe. Oppenheimer dorazí do ponuky online platformy 16. februára, má to však háčik. Ide totiž o dátum premiéry na streamovacej službe Peacock, ktorá na Slovensku nie je dostupná. U nás Oppenheimer s istotou dorazí na SkyShowtime,  Slováci si však na film pravdepodobne budú musieť počkať o niekoľko mesiacov dlhšie.

Slováci si počkajú

Situácia so streamovacou službou SkyShowtime je pomerne komplikovaná. Ide o čisto európsky produkt, za ktorým stojí dvojica veľkých mediálnych spoločností Comcast a Paramount Global. V zámorí tieto spoločnosti samostatne prevádzkujú služby Peacock a Paramount+, v Európe však spojili sily a predstavili jednotnú službu SkyShowtime.

Zdroj: themoviedb.org

Kým pri veľkých službách ako Disney+ alebo HBO Max spravidla dátumy premiér platia globálne pre všetky trhy, pri SkyShowtime sa dátumy premiér regionálne líšia. Napríklad Rýchlo a zbesilo 10 do ponuky Peacock bolo zaradené 15. septembra, ku slovenským divákom sa na SkyShowtime film dostal až 23. decembra.

Podobnú situáciu teraz očakávame aj s Oppenheimerom. V zámorí bude síce dostupný v rámci tradičných streamovacích službách, pre Slovákov na SkyShowtime však pravdepodobne dorazí až s oneskorením. Jedinou možnosťou pozrieť si film legálnou cestou je na tzv. TVOD službách ako iTunes alebo Google Play, kde si ho diváci môžu zakúpiť alebo krátkodobo zapožičať.

S konkurenciou si poradil

Oceňovaný film Christophera Nolana mal v kinách premiéru ešte v júli minulého roka, slávny režisér si však so spoločnosťou Universal vydobyl zmluvnú klauzulu o tom, že Oppenheimer môže online doraziť najskôr sto dní po premiére. Nakoniec sa tak stalo ešte výrazne neskôr.

Oppenheimer
Zdroj: TMDB

Oppenheimer patrí k najlepším a komerčne najúspešnejším filmom minulého roka. Historická dráma sa stala najzárobkovejšou snímkou Christophera Nolana mimo superhrdinský žáner a v kinách zarobila 950 miliónov dolárov.

Film uspel aj medzi divákmi a kritikmi. Dôkazom je aj nedávny zisk prestížnych Zlatých glóbusov, ktoré Oppenheimer získal v silnej konkurencii minuloročných noviniek. Príbeh otca atómovej bomby preto momentálne patrí aj k najhorúcejším kandidátom na zisk Oscarov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -