Nový trailer na horor Päť nocí u Freddyho náz pozýva stretnúť posadnutých maskotov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na horor Päť nocí u Freddyho

Spoločnosti Universal a Blumhouse nám prinášajú druhý plnohodnotný trailer na horor Päť nocí u Freddyho. Úspešná hra a internetová senzácia z roku 2014 poputuje na veľké plátna, tentoraz nám z hrozivých maskotov a ich ešte hrozivejšieho pozadia odhaľuje omnoho viac. Divákom pripomína, že viac ako o čokoľvek iné, ide stále o horor.

To veľmi rýchlo zistí aj skupina vandalov, ktorá prichádza rabovať zatvorenú reštauráciu Freddy Fazbear’s Pizzeria (v skratke – nedopadne to pre nich dobre). Pizzéria musela byť v 80. rokoch zatvorená, pretože v jej okolí bez stopy zmizlo päť detí. Posadli ich duchovia animatronických maskotov?

Maskotov spoznávame konečne viac

To prichádza zistiť aj nový nočný strážnik Mike (Josh Hutcherson), ktorého si najme súčasný majiteľ William Afton (Matthew Lillard). Ak by nestačila samotná hrôza z opusteného a rozpadajúceho sa miesta, policajtka Vanessa (Elizabeth Lail) mu prichádza predstaviť bábky, ktoré kedysi vystupovali na pódiu.

Prvý raz ich máme vo videu aj menovaných – sú tu Foxy, Bonnie, Chica (a jej ozubený koláčik Mr. Cupcake) a samozrejme samotný legendárny Freddy Fazbear. Ešte nám chýba najstrašnejší Springtap. S tým, že bolo zmiznutých detí päť, je však viac ako pravdepodobné, že sa objaví. Jasné ale je, že keď sa zaprášené závesy pódia roztiahnu, začína sa tá pravá hrôza.

five night at freddy's
Zdroj: ign.com

Momenty, ktoré nám zvýšia tep

Film si vyslúžil hodnotenie PG-13 a teda prístupnosť od trinástich rokov. Aj napriek tomu má však obsahovať silné násilie, zábery s krvou či ostrejší spôsob rozprávania. A ak má zachovať spôsoby hry, tak nás čakajú aj poriadne ľakačky, ktoré nám neraz zvýšia tep. K reálnejšiemu zobrazeniu ešte prispieva, že ide o skutočné mechatronické bábky.

Jason Blum so svojou spoločnosťou sa postavil za produkciu podobne ako pri M3GAN. Režisérkou sa stala Emma Tammi, ktorej scenár spracoval Seth Cuddeback (Kelp). Horor podľa hernej predlohy uvidíme v kinách od 27. októbra, v rovnaký deň bude uvedený aj na streamovaciu službu Peacock.

Vydesil nový trailer na Pät nocí u Freddyho miestami aj vás? Vystihuje podľa vás vhodne atmosféru opustenej reštaurácie s hrozivými bábkami? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: nbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -