Nový mesiáš či obyčajný rúhač? Prichádza trailer na (ne)biblický príbeh The Book of Clarence

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Book of Clarence

Prichádza trailer na historický epos The Book of Clarence. Je príbehom z biblických časov, keď sa obyčajný muž menom Clarence chce vydať na rovnakú cestu ako Ježiš Nazaretský (ktorý je v ukážke šikovne schovaný). Titulnú postavu si zahral LaKeith Stanfield, ktorého môžeme poznať z filmov Straight Outta Compton, Judáš a čierny mesiáš či zo seriálu Atlanta.

Stanfield si zahral aj v dráme Tým tvrdší je pád. Po nej si zopakuje spoluprácu s Jeymesom Samuelom, ktorý je režisérom aj autorom scenára tejto snímky. Zameria sa na storočia známe príbehy s novým zvratom, a preto prináša rozhodne unikátny projekt.

Obyčajný muž chce byť ako Ježiš

Clarence je chlapom, ktorý je schopný a skúsený, avšak poriadnym smoliarom. Jeho rodina sa topí v dlhoch a jeho život ide z kopca. To až kým nestretne Mesiáša a jeho apoštolov. Lenže nebude to sila viery, čo mu pomôže – ale nápad, ako by sa aj on mohol stať tak veľkým a slávnym ako obdivovaný spasiteľ.

Po jeho ukrižovaní sa tak rozhodne stať novým vodcom ľudí. Lenže pozornosť sa nezískava ľahko a ani zázraky sa nedarí konať len tak. Možno tak bude potrebovať aj nejaký menší podvod…

The Book of Clarence
Zdroj: movieweb.com

Unikátny film s unikátnym soundtrackom

Okrem tohto herca sa môže film pochváliť aj skvelým obsadením. David Oyelowo tu vystupuje ako Ján Krstiteľ a v úlohe jedného z rímskych vojakov (alebo samotného piláta) vidíme Jamesa McAvoya. Ďalej si tu zahrajú RJ Cyler, Omar Sy, Anna Diop, Micheal Ward, Alfre Woodard, Teyana Taylor, Caleb McLaughlin, Eric Kofi-Abrefa, Marianne Jean-Baptiste či dokonca Benedict Cumberbatch.

Očakávať by sme mali aj pôsobivý soundtrack. Na ňom pracoval nielen Jeymes Samuel, ale novú hudbu má poskytnúť aj Jay-Z a ďalší. Nápaditú snímku by sme mali vidieť v kinách od 12. januára 2024, na kedy má naplánovanú premiéru.

Čo hovoríte na trailer na film The Book of Clarence? Pôjde podľa vás o nápaditý a unikátny projekt? Ako sa vám pozdáva príbeh muža, ktorý sa chcel stať novým mesiášom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -