Trailer na Saltburn: Zvrátene bohatý svet Jacoba Elordiho vám dokáže, že všetci sme nechutní zvrhlíci

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Saltburn

Pri ohlásení, že bude otvárať 67. ročník filmového festivalu v Londýne BFI, je aj divákom predstavený trailer na drámu Saltburn. Ide o druhú snímku režisérky Emerald Fennell po jej strhujúcom a provokatívnom trileri Nádejná mladá žena. Sama o filme hovorí ako o „krásne zvrátenom príbehu o privilegovanosti a túžbe.“

Hlavné role tu stvárnia Barry Keoghan (Zabitie posvätného jeleňa) a Jacob Elordi (Stánok s bozkami). Budú študentami na Oxforde niekedy po roku 2000. Oliver Quick si tu hľadá svoje miesto a čoraz viac ho vťahuje svet aristokratického a očarujúceho Felixa Cattona.

Luxusné sídlo plné zvrátených tajomstiev

Ten ho pozve do Saltburnu – excentrického rozľahlého sídla jeho rodiny. Sľubuje mu leto, na ktoré nikdy nezabudne. Akým spôsobom to však bude, mladíkovi nikdy nenapadlo ani v jeho najdivokejších snoch. Kúty panstva skrývajú tajomstvá, ktoré patria len na toto miesto a odhaľujú v ľuďoch ich telesné túžby. Ako povedala Oscarom ocenená režisérka: „Všetci sme nechutní zvrhlíci, no nie?

Vo filme okrem spomenutej dvojice hrajú Rosamund Pike, Richard E. Grant, Alison Oliver, Ewan Mitchell, Archie Madekwe, Lolly Adefioe, Reece Shearsmith či Paul Rhys. Spoluprácu s tvorkyňou filmu si po predošlom projekte zopakuje aj Carey Mulligan. Za svoju hlavnú rolu Cassandry si tiež vyslúžila nomináciu na ocenenie Akadémie.

saltburn
Zdroj: people.com

Ide si režisérka po ďalšieho Oscara?

Snímku mali pod krídlami spoločnosti Amazon Studios a MGM, ktoré sa postaralo aj o vydanie v kinách. Produkciu má na starosti aj spoločnosť LuckyChap Entertameint, ktorá patrí Margot Robbie a jej manželovi Tomovi Ackerleymu. Spolu s nimi produkuje aj Josey McNamara. Rovnaká spoločnosť priniesla do kín snímky Ja, Tonya či naposledy Barbie.

Spomínajúc ju, režisérka Emerald Fennell si tu zahrala vedľajšiu postavu Midge. Známa je aj pre svoju rolu Camilly v seriáli The Crown, za ktorú obdržala ocenenie Emmy. Jej najbližšia snímka bude mať premiéru na festivale BFI už 4. októbra, do kín bude pre divákov uvedená vo vybraných kinách 24. novembra a do celého sveta 1. decembra 2023.

Zaujal vás trailer na drámu Saltburn? Chcete vo filme odhaliť zvrátené tajomstvá, ktoré sa odohrávajú v luxusnom sídle? Čo hovoríte na výber hereckého zoskupenia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; people.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -