Nový teaser na The Tragedy of Macbeth priamo ukazuje kráľovraždu rukami Denzela Washingtona

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Teaser na The Tragedy of Macbeth

Apple TV+ zverejnilo teaser trailer na The Tragedy of Macbeth. Krátka, iba niečo cez polminútová ukážka nám opäť dokazuje, že Joel Cohen si zobral skutočne netradičné spracovanie ikonickej hry. Tou samozrejme myslíme dielo Macbeth nesmrteľného barda, Williama Shakespeara.

V ňom škótskemu lordovi trojica čarodejníc predpovie, že sa stane novým kráľom Škótska. Rovnako dôležitou postavou ako je on samotný, je v dráme jeho ambiciózna žena, Lady Macbeth. Tá ho podporuje v jeho plánoch na prevzatie moci, dokonca ho podnieti aj k viacerým nepekným činom.

Kráľovražda a neustála paranoja

Prvým a dôležitým z nich je vražda aktuálneho kráľa. Toto je moment, ktorý môžeme vidieť aj v novej ukážke. Macbeth sa tak naozaj stane kráľom, avšak prenasleduje ho neustála paranoja. Kvôli tomu odstraňuje ešte viac ľudí, následkom čoho vznikne až občianska vojna.

Joel Coen, tentoraz bez svojho brata, prináša unikátne umelecké spracovanie príbehu. Režisér filmov ako Fargo, Big Lebowski alebo Táto krajina nie je pre starých hovorí, že podľa neho je hra akýmsi prototypom trileru.

The-Tragedy-of-Macbeth
Zdroj: variety.com

Shakespeare predpovedal americký triler

Čím viac sa vraj na klasické dielo pozeral, tým viac si bol istý, že spadá do žánrov, ktoré zvyčajne robí. Shakespeare podľa neho už vo svojej dobe používal podobné motívy ako americká kriminálna literatúra a film na začiatku 20. storočia.

Aj tomuto žánru teda vzdáva hold. Dostaneme tak niečo ako divadelnú hru odohrávajúcu sa na plátne a zrejme si zobral čiastočnú inšpiráciu aj zo starších detektívok a film-noir. Jednoducho pôjde o mimoriadnu lahôdku pre náročnejších filmových divákov.

the tragedy of macbeth
Zdroj: rte.ie

Vynikajúce obsadenie a blízky dátum vydania

K tomu k filmu prinesú aj skvelé obsadenie. Denzel Washington tu bude ako kráľ Macbeth, Francis McDormand ako jeho manželka, lady Macbeth. Ďalej Brendan Gleeson ako Kráľ Duncan, Harry Melling ako Malcolm, Corey Hawkins ako Macduff, Ralph Ineson ako Kapitán a Kathryn Hunter ako každá z troch čarodejníc.

Nový teaser na The Tragedy of Macbeth potvrdzuje aj dátumy vydania. Na konci videa vidíme informáciu, že do vybraných kín sa dostane 25. decembra. O nejaký čas neskôr, 14. januára, sa presunie aj na streamovaciu službu Apple TV+.

Ako podľa ukážok zatiaľ hodnotíte The Tragedy of Macbeth vy? Ste priaznivcami takéhoto spracovania alebo vám nič nehovorí? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -