Trailer na film The Tragedy of Macbeth ukazuje unikátnu víziu Joela Cohena s Danzelom Washingtonom a Frances McDormand

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film The Tragedy of Macbeth

Oscaroví herci Denzel Washington a Francis McDormand sa spoja v najnovšom filme. Netradičnú víziu klasického diela prinesie tiež víťaz ocenenia Akadémie, Joel Coen. Takže už teraz vidíme, že ide o projekt, ktorý si siahla po ocenenia. Ako ale vyzerá, vám ukáže trailer na film The Tragedy of Macbeth.

Povedzme si o diele niečo pre tých, ktorí by náhodou neboli oboznámení s prácou nesmrteľného Shakespearea. Macbeth hovorí o škótskom lordovi, ktorý je presvedčený trojicou čarodejníc, že sa má stať budúcim kráľom Škótska. S pomocou svojej až nebezpečne ambicióznej manželky idú až do extrémov a neštítia sa násilných činov, aby si mohol pre seba zabrať korunu.

Ide o úplne nové stvárnenie tradičného diela

Avšak táto adaptácia bude niečím úplne novým. Režisér a scenárista v jednej osobe dúfa, že dokáže priniesť „odvážne inovatívnu vizualizáciu škótskej drámy“. Hovorí, že ak je to príbeh o slepej ambícii a svete plnom sĺz, ktoré zanechá, tak chce, aby boli tieto emócie prenesené na plátno a divákovi pri sledovaní.

Film bude mať premiéru na Filmovom festivale v New Yorku už tento týždeň, konkrétne by sa malo premietanie uskutočniť 24. septembra. Následne bude prinesený aj na streamovaciu službu Apple TV+.

the tragedy of macbeth
Zdroj: imdb.com

Artové dielo od štúdia A24

Film prináša štúdio A24, o ktorom dobre vieme, že produkuje skôr filmy pre náročnejšieho diváka a artové kúsky. Maják, Slnovrat, či aktuálny Zelený rytier sú len niektoré z nich. Pozrite sa sami, čo hovorí oficiálny oznam z filmového festivalu o snímke:

„V pedantných, svetovo vyčerpávajúcich výkonoch je Denzel Washington ako muž, ktorý by mal byť kráľom a machiavellistická Francis McDormand ako jeho Lady. Je to pár, ktorý je vedený politickou vraždou – a následne vinou. To kvôli prefíkaným prognostikám trojice ‚divných sestier‘ (virtuózne fyzicky stvárnenými Kathryn Hunter).“

Berie si z najlepších adaptácií a pridáva vlastné

Aj popis, aj trailer nám ukazuje, že The Tragedy of Macbeth bude úplne iným filmom. Vizuálne (aj formátom videa) podobný slávnemu spracovaniu Laurenca Oliviera zo 40. rokov, krvavý a šialený ako Kurosawov Krvavý trón. Do toho vlastná vízia režiséra a bez pochýb dostávame vynikajúce zobrazenie amorálnosti a desivej túžby po braní moci.

Joel Coen tentoraz pracuje bez svojho brata, Ethana. S herečkou v hlavnej úlohe, Francis McDormand, ale pracovali už viackrát. Bolo to na filmoch Fargo a Po prečítaní spáľte. Hollywoodska ikona Denzel Washington sa k nim ale pridá prvýkrát.

The-Tragedy-of-Macbeth
Zdroj: variety.com

Aj zvyšok hereckého obsadenia sú zaujímavé mená

Okrem spomínanej trojice hercov si vo filme zahrajú aj Brendan Gleeson (V Bruggách) ako kráľ Duncan, Corey Hawkins (Straight Outta Compton) ako Macduff, Harry Melling (Legenda o Busterovi Scruggsovi) ako Malcolm alebo Moses Ingram (Kráľovský Gambit) ako Lady Macduff.

Ako sa vám zatiaľ páči umelecké spracovanie klasického Shakespearovho diela s hollywoodskymi hviezdami v hlavných úlohách? Myslíte si už teraz, že má The Tragedy of Macbeth nábeh na ocenenia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -