Duna berie box office útokom. Na zahraničnom trhu zarobila za 24 hodín viac než 35 miliónov dolárov

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Duna berie box office útokom

Najnovšie dielo od režiséra Denisa Villeneuve zaznamenala veľký úspech na zahraničnom trhu. Box office vo vybraných krajinách Európy, kde film Duna už mal premiéru, potvrdil, že je sa na čo tešiť.

Portál Deadline priniesol informáciu, že Dune sa v kinách darí veľmi dobre a okamžite sa dostala na 1. miesto návštevnosti. Premiéra v rámci Európy prebehla vo Francúzsku, Rakúsku, Dánsku, Nemecku, Taliansku, Holandsku, Španielsku, Nórsku, Švédsku a na Ukrajine. Zhruba v rovnakom čase si ju mohli pozrieť aj diváci v Hong Kongu, Rusku a Tajwane.

duna prvé recenzie
Zdroj: 4kwallpapers.com

V súčasnej dobe má snímka tržby o 4 % vyššie než mal Tenet, o 33 % prekonala tohtoročnú Black Widow a taktiež o 80 % pokorila aj neslávne známy fenomén Godzilla vs Kong. Pozoruhodný je aj fakt, ktorý vyplýva z tržieb kín premietajúcich Dunu v IMAX (keďže práve pre tento formát bol film primárne určený). Aj keď nie každé kino disponuje takouto technológiou, na zárobok 3,6 milióna dolárov stačilo, aby Dunu videli diváci v 142 IMAX kinách.

Tešíte sa na film Duna? Myslíte, že naplní vaše očakávania? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com, boxofficemojo.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -