Bradley Cooper je na nespoznanie ako Leonard Bernstein v prvých záberoch filmu Maestro

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bradley Cooper ako Leonard Bernstein

Netflix pripravuje novú biografickú snímku o hudobnom velikánovi z 20. storočia nazvaný Maestro. Skutočný majster si zaslúži skutočnú poctu a teraz vidíme, že tá bude minimálne z oddelenia kostýmov a make-upu. Na prvých záberoch sa totiž predstavuje Bradley Cooper ako Leonard Bernstein a je na nespoznanie a nerozoznanie od skutočného umelca.

Bernstein sa stal jedným z najznámejších a najvplyvnejších dirigentov všetkých čias. Je prvým Američanom na danej pozícii, ktorému sa dostalo uznania po celom svete. Ide o skladateľa muzikálovej a filmovej hudby, pričom jeho skladby rozoznáte okamžite.

leonard bernstein
Zdroj: dw.com

Známe West Side Story a celá rada ocenení

Najznámejšie sú azda v muzikáli West Side Story, ktorý sa od roku 1961 hrá doteraz a získal si nejedno filmové spracovanie (vrátane skvele prijatého z prelomu minulého a tohto roka). Za svoj život získal mnohé ocenenia, vrátane 7 Emmy, 2 ceny Tony, 16 Grammy a aj čestné ocenenie za celoživotný prínos.

Životopisná snímka o ňom je žiadaná a na stole už je nejaký čas. Projekt začala vyvíjať spoločnosť Paramount, ktorá si ako režiséra vybrala Martina Scorceseho. Ten však od neho odstúpil kvôli prípravám na jeho iný veľký krimi film – The Irishman. Medzitým Bradley Cooper žal úspechy so svojim filmom Zrodila sa hviezda.

Zrodila sa hviezda RECENZIA
Zdroj: uk.businessinsider.com

Cooper zaujal aj Spielberga

Jeho dokonca po videní filmu odporučil Steven Spielberg, ktorému bola tiež réžia presunutá. Projekt však bol presunutý pod Netlflix, kde je vo výrobe od roku 2020. Samozrejme, plány zbrzdila pandémia a tak sa nezačalo nakrúcať minulý rok, ako bolo v pláne. Dobrou správou však je, že sú na palube naspäť Scorsese aj Spielberg ako producenti.

Podľa správy, ktorú priniesol portál Variety, sa nakrúcanie začalo už tento mesiac. Podľa tohto dátumu by sme snímku nemali očakávať skôr ako v druhej polovici roka 2023. Avšak samotný streamovací gigant na to zareagoval a zverejnil na svojich sociálnych sieťach zábery z pľacu. Na nich je naozaj Bradley Cooper na nerozoznanie ako Leonard Bernstein.

Uvidíme viacero fáz jeho života

Budeme to vidieť v rozličných fázach jeho života, od mladosti, kedy spoznal svoju manželku, až po neskoršie roky. Jeho milovanú Feleciu Montealegre si zahrá Carey Mulligan. Ich dcéru Jamie bude hrať Maya Hawke. V obsadení sa nachádza aj Jeremy Strong ako John Guen, americký skladateľ a kritik umenia.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva film Maestro o velikánovi hudobnej scény 20. storočia? Prekvapil vás Bradley Cooper v tejto úlohe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -