Sledujte súbežné porovnanie trailerov súčasnej Duny s tou spred 36 rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailery na film Duna

Trailery na film Duna máme už v súčasnosti viaceré. Nehovoríme o tej súčasnej, ktorá má vyjsť tento rok v réžii Denisa Villeneuve. Táto epická ukážka, ktorá vyšla v priebehu týždňa, si totiž získala absolútne srdcia fanúšikov a hneď vyvolala nemalý ohlas. Vyjsť má v decembri, ale nevieme sa jej dočkať už teraz.

Vieme však, že tento film bol z knižnej podoby od Franka Herberta adaptovaný už skôr. V roku 1984 ju na plátna priniesol David Lynch. A fanúšikovia sa nielen nevedia dočkať, ale dávajú si prácu aj na prípravách na spomínaný film. Teraz niekto na internete spravil porovnanie nového traileru s tým pôvodným spred 36 rokov.

Porovnanie záber po zábere

Jeho autor hovorí, že video zamýšľa „ukázať rôznorodosť záberov a rozhodnutia, ktoré spravili dve rozličné skupiny tvorcov filmov s 36-ročným odstupom pri adaptácii rovnakého písaného materiálu„. A sledovať to takto záber po zábere je naozaj jedinečné a veľmi pútavé.

Oficiálny popis na pripravovaný film sľubuje mýtickú a emóciami nabitú cestu hrdinu. Ním je Paul Atreides, brilantný a nadaný mladý muž, ktorému bol pri narodení určený osud, ktorý je mimo jeho chápanie. Musí vycestovať na najviac nebezpečnú planétu vo vesmíre, aby zabezpečil budúcnosť nielen svojej rodiny, ale celého svojho ľudu.

Duna
Zdroj: hdqwalls.com

Pri stretnutí so zákernými silami sa dostane do konfliktu nad najvzácnejšou komoditou z planéty. Ide o najviac vzácny zdroj v celej existencii ľudstva, pretože dokáže odomknúť pravý ľudský potenciál. A iba tí, čo sa naučia ovládať svoj strach, dokážu prežiť.

Režisér pristupuje k materiálu odlišne

Villeneuve, ktorý má na svedomí aj úspešné pokračovanie Blade Runnera (o ktorom si mysleli, že nebude dosahovať kvalít predchodcu, čo dokázal vyvrátiť) pristupuje k spomínanému materiálu opatrnejšie ako pôvodný režisér. Rozhodol sa ho preto rozdeliť na dve časti. Prvú z nich by sme si mali pozrieť v kinách už 18. decembra tohto roku.

Čo hovoríte na trailery na film Duna? Páčilo sa vám ich sledovať takto jeden vedľa druhého? Váš názor nám nezabudnite vyjadriť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -