Will Smith v prvej úlohe po incidente na Oscaroch. V ukážke na film Emancipation uteká z otroctva

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na drámu Emancipation

Apple zverejnilo prvý trailer na vysokoprofilový film Emancipation. Vydali ho v súvislosti s uvedením dátumu, ktorý prišiel ohlásiť režisér Antoine Fuqua. Odskočil si tak z produkcie tretieho Equalizera. Otrockú drámu uvidíme našťastie ešte tento rok. Boli obavy, že sa to nemusí stať, kvôli kontroverzii hlavného hereckého predstaviteľa, Willa Smitha.

Azda málokomu unikol jeho moment z tohtoročných Oscarov. Kvôli vtipu na účet jeho ženy strelil poriadnu facku Chrisovi Rockovi. Následkom bol zákaz zúčastňovať sa ceremónie po 10 rokov. Herec sa však sám ospravedlnil a stiahol sa z diania Akadémie. Následkom toho boli zrušené aj viaceré z jeho filmov, ktoré mali prísť v najbližšej dobe.

Mimoriadne náročná cesta za slobodou

Našťastie sa to historickej snímky na základe skutočných udalostí netýka. Je nielen silno očakávanou, ale aj poriadne prezentovanou svojim médiom. Apple o práva na ňu totiž vyhralo poriadne vyostrený súboj s prihadzovaním na filmovom festivale v Cannes v roku 2020.

Smith bude vo filme Peterom, otrokom, ktorému sa podarilo utiecť zo zajatia. Vydáva sa na sever, pričom bude musieť zdolávať nástrahy počasia aj útoky chladnokrvných lovcov, ktorí ho chcú dostať. Po ich oklamaní sa pridáva do armády Únie. Vidíme, že bude musieť podniknúť neľahkú cestu cez močiare Louisiany.

will smith emancipation
Zdroj: variety.com

Snímka chrbta, ktorá obletela svet

Všetko však za dobrým cieľom – ukážka začína jeho rozčarovaním nad tým, že prezident Lincoln ruší otroctvo. Počas prehliadky po bojoch odhaľuje svoj chrbát a s ním jazvy, ktoré utŕžil na plantážach, ktoré vlastnili John a Bridget Lyonsovci. Bičovanie ho takmer pripravilo o život a jeho krutosť zachytila tlač. Fotografia známa ako „Bičovaný chrbát“ v roku 1863 obletela svet. Dodnes je dôkazom o barbarstve otroctva a je súčasťou nejednej učebnice.

Film sa tak neodkladá na rok 2023, ako hovorili dohady. Počas včerajšieho večera prileteli herec v hlavnej role aj režisér do Washingtonu D.C., kde sa konala slávnostná premiéra. Počas nej prezradili aj dátumy vydania. Do kín príde 2. decembra a na službu Apple TV+ bude uvedený 9. decembra.

Will Smith Emancipation
Zdroj: nybreaking.com

Príde ešte tento rok

Trailer na Emancipation sa vo veľkej miere sústreďuje na Smitha a jeho presvedčivý výkon, uvidíme tu však aj iné herecké hviezdy. Vo filme hrajú aj Ben Foster, Charmaine Bingwa, Gilbert Owuor, Mustafa Shakir, Steven Ogg, Grant Harvey, Ronnie Gene Bivens, Jayson Warner Smith, Jabbar Lewis, Michael Luwoye, Aaron Moten alebo Imani Pullum.

Zaujal vás trailer na otrockú drámu Emancipation? Ste radi, že film nakoniec nebol odložený a príde ešte tento rok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thehollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -