Alicia Vikander je prinútená skončiť ako Lara Croft! Prečo neuvidíme ďalší Tomb Raider film?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tomb Raider 2 alebo ďalší reboot?

Alicia Vikander sa v roku 2018 objavila ako známa archeologička Lara Croft. Reakcie divákov sa rôznili, avšak snímka bola kritickým aj kasovým úspechom (so zárobkami 274 miliónov dolárov po celom svete). Tak sa začali fanúšikovia pýtať, kedy príde Tomb Raider 2. Osud značky sa teraz stáva jasnejším. Dostaneme pokračovanie alebo ďalší reboot?

Britská dobrodružka prišla na obrazovky počítačov a konzoly ešte v roku 1996. Mimo videohier s viacerými dielmi sa objavila aj krátkych animovaných filmoch či komiksoch. Samozrejme tak muselo prísť aj celovečerné filmové spracovanie. Úlohu si pre snímku v roku 2001 a pokračovanie v roku 2003 zobrala Angelina Jolie.

Krásna Angelina Jolie ako Lara Croft!
Zdroj: download-wallpaper.net

S rebootom hry aj ten filmový

Rok 2013 priniesol reboot hernej série, kde poskytli Lare nový príbeh o pôvode, ktorý bol ešte napínavejší. Spolu s ním tak muselo prísť aj nové filmové spracovanie. V tomto si už zahrala Vikander, ktorú môžeme aktuálne vidieť v HBO seriáli Irma Vep. Najbližšie sa objaví aj v historickej dráme Firebrandkde si zahrá Katarínu Parr, jednu z manželiek Henricha VIII.

Spoločnosť MGM, ktorej patrili práva na značku, chystala pokračovanie. Mali nájdenú už aj režisérku. Projektu sa ujala Misha Green, známa pre seriál Lovecraft County. Lenže následne udrela pandémia a celá produkcia bola pozastavená. Druhým faktorom bolo, že štúdio odkúpila spoločnosť Amazon.

Zdroj: za.ign.com

Amazon čakal pridlho

Tá čakala, kým sa najprv veci riadne vysporiadajú a až potom sa boli ochotní púšťať do ďalších projektov. Lenže ako sa zdá, čakali akosi pridlho. MGM totiž aktuálne stratili práva na Tomb Raider. To znamená len jediné – momentálne začína veľká bitka s prihadzovaním o to, ktoré štúdio si ju získa pre seba najnovšie.

Teda, znamená to ešte ďalšiu vec – a to, že dostaneme ďalší reboot. S Vikander ani Green sa do neho nepočíta, takže v tomto prípade nedostaneme Tomb Raider 2, ako by sme očakávali. Ale v každom prípade, v hranej podobe ju dostaneme znovu a už na tretí spôsob.

hayley atwell lara croft
Zdroj: screencrush.com

Okrem hraného filmu aj anime na Netflixe

Schválne hovoríme o hranom spracovaní, pretože okrem neho sa chystá aj animovaný seriál. Ten príde na Netflix a Lare hlas prepožičia Hayley Atwell. Tú môžeme poznať ako Peggy Carter z filmov o Captainovi Americovi a už aj ako Captain Carter zo snímky Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva.

Ako reagujete na správu o tom, že Tomb Raider opäť prejde pod ďalšie štúdio, čo znamená aj ďalší reboot? Ste za neho radi alebo by ste radšej videli pokračovanie s Aliciou Vikander? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -