Už aj Judd Apatow točí pre Netflix. Zrežíruje s nimi novú komédiu o hercoch v pandémii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Judd Apatow točí pre Netflix

Judd Apatow sa tiež pripojil na Netflix a plánuje s nimi vyrábať filmy. Tak sa zaradil medzi ďalších tvorcov filmov, ktorí nabehli na tento poriadne rozbehnutý vlak. Vieme, že streamovacia služba sa snaží vytvárať čoraz viac originálneho obsahu a ten bude momentálne aj od tohto režiséra. Ako inak, prinesie tam svoju najnovšiu komédiu.

Tá zatiaľ ešte nezverejnila svoj názov, avšak vieme, že sa bude podieľať aj na písaní scenára. Hlavnou autorkou je však Pam Brady, ktorá napísala viacero epizód South Parku (a aj film). Okrem toho do jej portfólia patria napríklad Team America s unikátnym bábkovým prevedením (ale stále drsným spracovaním) či komédia Piráti ciest.

teamamerica
Zdroj: slantmagazine.com

Skupina hercov v izolácii

Príbeh sa zameria na skupinu hercov a herečiek, ktorí sa kvôli pandémii zaseknú v jednom hoteli. Napriek tomu však stále robia všetko pre to, aby sa im podarilo dokončiť ich film. Netflix sa rozhodol film podľa všetkého urýchliť, aby bol stále aktuálny a tak by sme mali v najbližších týždňoch spoznávať herecké obsadenie. Chceli by dať dokopy poriadnu skupinu hviezd, ktorou by dokázali konkurovať napríklad filmom Na nože či Vražda v Orient Expresse.

Reakcie internetu na seba nenechali dlho čakať. Ľudia tvrdia, že námet pre nich nie je zaujímavý. V situácii ohľadom COVID-19 totiž už žijú, nepotrebujú si ju vraj aj pozrieť. Je im zbytočné pripomínať ťažké podmienky, ba ich dokonca zosmiešňovať vystupovaním celebrít. Ale na druhú stranu sa nájdu hlasy, ktoré hovoria, že ide o inšpiráciu ako každú inú a môže z toho vzniknúť zaujímavý projekt.

judd apatow filmy
Zdroj: vulture.com

Judd Apatow sa presúva na Netflix od štúdia Universal Pictures, s ktorým pracoval doteraz od začiatku svojej kariéry. Vtedy, v roku 2005 vytvorili dnes už kultovú komédiu 40 rokov panic. Za dobu pôsobenia priniesli niekoľko veľmi dobre spoznateľných filmov ako napríklad Nabúchaná, Štyridsiatka na krku alebo Vykoľajená. Naposledy načreli aj dramatické vody a priniesli film The King of Staten Island.

Režisér dal streamovacej spoločnosti prednosť vraj preto, že lepšie dokázali splniť jeho víziu. Ako sme spomínali, film dokážu posúvať rýchlo, kým je ešte aktuálny. Inými slovami povedané, na rozdiel od štúdia Universal ho dokážu financovať hneď. Štúdiu by to trvalo zrejme podstatne dlhšie, nakoľko sa ako jedno z viacerých dostalo do ťažkých časov. Čaká nás teda prechod čoraz viac tvorcov k Netflixu a podobným službám?

Čo si myslíte o tom, že Judd Apatow prechádza pod Netflix? Bude to jednorazová alebo dlhodobá spolupráca? A čo hovoríte na film, ktorý pre nich tvorí? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -