Daredevil po fiasku Marvelu. Konečne odhalili, ako vylepšia mimoriadne očakávaný seriál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ako sa uberá prerábka seriálu Daredevil?

Iba nedávno sme informovali o tom, že Marvel nie je spokojný so smerom, akým sa uberá jeden z ich seriálov. Produkčný tím vraj videl prvú polovicu a s výsledkom bol tak nespokojný, že sa Daredevil: Born Again rozhodol natočiť odznova. Portál Comic Book News teraz informuje, že sa seriál uberá tou správnou cestou.

Daredevil je dlhoročne ustanoveným hrdinom v tomto komiksovom svete, ktorý stratil zrak, násobne sa mu zlepšili všetky zmysly. Kým je však po nociach hrdinom, cez deň je so svojím civilným menom Matt Murdock naozaj skvelým právnikom. Práve tu bol kameň úrazu. Pôvodní scenáristi Chris Ord a Matt Cormac priniesli skôr drámu zo súdneho prostredia, dokonca sme ikonický oblek nemali vidieť až do štvrtej epizódy.

daredevil disney marvel
Zdroj: themoviedb.org

Kreatívny reboot má priniesť akciu a násilie

Zdrojový materiál už bol predtým spracovaný pre Netflix a prišiel s poriadne drsným tónom, ktorý sa nebál násilia. Fanúšikovia si ho však zamilovali. Produkčný tím na čele s prezidentom štúdia Kevinom Feigeom tak usúdili po pozretí 9 dielov z celkového počtu 18, že absencia týchto prvkov by seriálu neprospela.

Nastúpil tak „kreatívny reboot“. Vyhodili pôvodných scenáristov a vydali sa hľadať nových. Proces prerábky seriálu sa však uberá dobrou cestou. Aspoň tak informuje používateľ sociálnej siete X (predtým Twitter) s menom CanWeGetSomeToast. Ten je známy vyhrabávaním informácií, ktoré sa neraz potvrdili.

Nové smerovanie, diváci však chcú aj staršie prvky

Preto tohto zdroja sa spýtali, či má nejaké informácie o tom, ako sa bude seriál vyvíjať. Jeho odpoveď bola jednoznačná – bude pridanej viac akcie a násilia. Na jednej strane prišli pozitívne ohlasy, že sa bude viac podobať predlohe a predošlému spracovaniu. Druhé hlasy však dúfajú, že aspoň niektoré súčasti zostanú zachované, napríklad sľubovaný súdny proces so superhrdinkou White Tiger.

Ide o hispánsku postavu, nie veľmi odlišnú od Black Panthera. Zaujímavé sú však dohady, ktoré okolo tejto postavy kolovali – údajne si ju mala zahrať Jenna Ortega. Uvidíme teda, či prerábka seriálu Daredevil: Born Again zachová ju ako obžalovanú, ku ktorej prípadu sa Matt dostane.

If Jenna Ortega’s White Tiger rumors for Daredevil: Born Again are true, do you think she’ll be based on the Daredevil-centric Angela del Toro, the younger sister of the comic original, Ava Ayala, or an MCU conglomerate?
byu/Identity_X- inMCUTheories

Sú s rebootom spokojní aj herci?

Otázne je aj to, čo si o novom smerovaní myslí hlavný herecký predstaviteľ Charlie Cox. Ten sa ešte v minuloročnom rozhovore pre NME vyjadril, že sa teší novému stvárneniu postavy, inak to podľa neho nemá zmysel. Hovoril, že po zadumanej verzii od Netflixu je dobré, keď je stvárnený aj ako „bystrý, ale charizmatický a niekedy bezstarostný“.

Takto sme ho mohli vidieť v seriáli She-Hulk, kde s protagonistkou strávil románik na jednu noc. Ozvalo sa viacero hlasov, že je to absolútne mimo postavy. Komiksoví nadšenci, naopak, hovorili, že toto je správna adaptácia. Nech je to však ako chce, firma sa poučila z neúspechu Secret Invasion a dáva seriálu nové smerovanie.

Vyjadrenia herca stvárňujuceho protagonistu ešte aktuálne neprišli. Situáciu nechcel komentovať ani Vincent D’Onofrio, predstaviteľ záporáka Kingpina, ktorý pre istotu úplne opustil sociálne siete. Premiéra Daredevil: Born Again je nateraz v nedohľadne. Disney malo so seriálom pôvodne cieliť na január 2025, to však platilo ešte pred tým, než sa Marvel rozhodol celý projekt zahodiť do koša. Tento termín už preto s istotou neplatí a je otázne, kedy sa obľúbeného hrdinu na obrazovke vlastne dočkáme.

Ako sa vám pozdáva sľubovaná prerábka seriálu Daredevil: Born Again? Ste radi, že sa bude viac podobať verzii od Netflixu ale ste boli odklonu s menej vážnym hrdinom radi? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comicbook.news; nme.com; sportskeeda.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -