Fanúšikovia si zvolili vôbec najpopulárnejšiu sériu seriálu Doctor Who. Ktorá to je?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najpopulárnejšia séria Doctor Who

Magazín Radio Times nechal posledné týždne fanúšikov hlasovať o tom, ktorá je najlepšia séria Pána času po obnovení seriálu od roku 2005. Po tisíckach hlasov a napínavých tesných umiestneniach si konečne vybrali. Ktorá je najpopulárnejšia séria Doctor Who?

Po dvoch mesiacoch, kedy si mali zvoliť svoju obľúbené sériu, sa do finále dostali práve prvá séria po obnovení, ktorej kraľoval Christopher Eccleston, a štvrtá. V nej desiateho Doctora stvárnil David Tennant (podľa mnohých najlepší predstaviteľ tejto role) a sekundovala mu Catherine Tate ako spoločníčka Donna. A práve táto sa stala milovanou u fanúšikov, čo potvrdili 75% presahom.

eccleston doctor
Zdroj: themarysue.com

Výborne napísané epizódy

Nie je sa čomu čudovať, séria predstavila nielen spomínaných hercov, ale aj dostatok obľúbených epizód. Za zmienku stojí určite Partners in Crime, Midnight alebo prelomový dvojdiel Silence in the Library/Forest of the Dead. A netreba zabúdať ani na najlepšie finále z čias nu-Who (ktoré nás neustále napínalo a mnohých a nechalo v slzách).

Okrem klasických nepriateľov, akými sú Dalekovia alebo Cybermeni, tu musel Time Lord s Donnou čeliť aj novým nepriateľom. Veľkú rolu tu zohrali tiež Oodovia, ale objavila sa Vashta Nerada, Hath, a kto by zabúdal na Adipose. Keď vám jednoducho tuk odkráča!

doctor who adipose
Zdroj: syfy.com

História, ako ju máme (zo seriálu) radi

Nielen boje proti mimozemských hrozbám ale formujú tento seriál. Úprimne by sa dalo povedať, že fanúšikovia (a medzi nimi rozhodne aj ja) si užívajú protohistorické epizódy. A o tie tu tiež nebola núdza. Pozrieť sme sa mohli do Pompejí pred výbuchom sopky, čo neskôr tiež dalo smerovaniu seriálu nový rozmer. Ale pre istotu neprezrádzam viac – spoilery!

Do histórie ale neodmysliteľne patria aj dôležité postavy. Tu sme mohli úplne zdielať nadšenie Donny, keď sa stretla s autorkou detektívok Agathou Christie. Nebolo to jediný raz, pretože zo spoločníčky nadšenie vyžarovalo a stále sme jej držali palce. O to ťažšie sa s ňou bolo rozlúčiť.

doctor who agatha christie
Doctor a Donna sa stretávajú s Agathou Christie; Zdroj: dansmediadigest.co.uk

Meniaca sa tvár Doctora

Rovnako ťažké, ba možno ešte ťažšie to bolo s predstaviteľom Doctora, Davidom Tennantom. Na nasledujúcu sériu ho totiž vystriedal Matt Smith. A vymenili sa aj tvorcovia seriálu, išlo teda o akúsi labutiu pieseň pre Russella T. Davisa. Aj to sú dôvody, prečo je fanúšikmi obľúbená práve táto séria Doctor Who.

Prvá séria z roku 2005 a spomínaná štvrtá z 2008 si obhájili svoje pozície víťazov a obľúbencov fanúšikov. Serverom Radio Times boli totiž už opakovane zvolené ako tie najlepšie. Ženská Doctorka nám nedávno zakončila 12. sériu, a nám zostáva iba čakať, čo tohto vesmírneho cestovateľa/-ku čaká ďalej.

Myslíte si, že táto séria Doctor Who je označená právom za najlepšiu? A ktorá je tá vaša obľúbená? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: radiotimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -