Na toto by Marvel najradšej zabudol. Otrasný film Kapitán Amerika je konečne online

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nevydarený film Captain America

Keď sa Marvel rozhodol priniesť svoje filmy Iron Man a Neuveriteľný Hulk v roku 2008, vtedy ešte zrejme netušili, že sa rozrastú do obrovského filmového sveta. Do neho dnes prichádza niekoľko filmov a seriálov ročne, fanúšikovia pritom už neraz začínajú pochybovať o ich kvalitách. Aj ten najslabší z nich je však stále poriadnym klenotom oproti kúsku, na ktoré by štúdio najradšej zabudlo. A teraz sa dostáva online aj presne takýto film, Captain America.

Pozeráme sa na obdobie niekoľko dekád pred tým, ako si kostým obliekol Chris Evans. V 70. rokoch kúpilo práva na niektoré postavy od komiksovej spoločnosti, ktorá ešte nemala tak významné meno, štúdio Universal. Rozhodli sa priniesť čisto televízny film (pre stanicu) CBS, v ktorej vystupoval najslávnejší vojak a patriot Ameriky.

captain america 1979
Zdroj: Sky Showtime

(Ne)hrdinský patriot na motorke

Lenže sa úplne zbavili konceptu druhej svetovej vojny a celkovo Steva Rogersa ako obetavého hrdinu. Spravili z neho skôr voľnomyšlienkára, ktorý cestuje krajinou. Až keď je smrteľne zranený, je nútený prijať sérum (mimochodom od jeho otca, ktorý je vedcom). Tu dokonca zmenili aj názov látky, aby ešte viac zvýraznili poriadnu americkosť – volala sa FLAG (Full-Lenght Ability Gain), čo by v preklade znamenalo vlajka.

Postavu si zahral Reb Brown, ktorý bol predtým hráčom amerického futbalu. Dostal do rúk lacný plastový štít a jeho najvýraznejším prvkom bola jazda na motorke. Zaujímavé je, že tento prvok sa dostal aj do komiksov 70. rokov. Príbeh bol úplne plytký, hrdina nezaujímavý a kúsky aj na danú dobu na smiech. Dodnes napríklad filmu svieti na portáli ČSFD hodnotenie 20 %.

Teraz sa dostáva online

Film však obsahoval jeden ťahák, pre ktorý dostal aj pokračovanie. Záporáka si tu zahral Christopher Lee, ktorý bol v tom čase známy pre rolu Draculu. Neskôr sme ho mohli poznať ako Sarumana zo série Pán prsteňov. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo mohlo vzniknúť aj pokračovanie a svetlo sveta uzrel aj film Captain America II: Death Too Soon.

Prečo ale tieto bizarné kúsky spomíname? Hlavne preto, že aj keby na ne štúdio dnes najradšej zabudlo, našli si svoju cestu online. Počas tohto týždňa sa dostali na streamovaciu službu SkyShowtime, kde si ich môže veľmi svojsky užiť nejeden divák a pobaviť sa na ich bizarnosti.

captain america 1990
Zdroj: themoviedb.org

Nejde o jediné kúsky…

Nejde však o jediné nepodarky od Marvelu. V 80. a polovici 90. rokov bola spoločnosť v dlhoch po veľkých poklesoch akcií a tak museli predávať naďalej práva na svoje najznámejšie postavy. Kapitán tak dostal ďalšiu príšernú adaptáciu, veď bodaj by nie, keď za ňou stál Albert Pyun. Od tohto kráľa béčiek 90. rokov môžeme poznať filmy Kyborg alebo pokračovania Kickboxera. A o Punisherovi s Dolphom Lungredom alebo Nickom Furym v podaní Davida Hasselhoffa možno niekedy nabudúce…

Teraz, keď viete, že je online, pozriete si tento film Captain Amerika? Myslíte si, že mal zostať v zabudnutí alebo pôjde o kúsok, na ktorom sa radi pobavíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gearrice.com, skyshowtime.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -