Venom 3 alebo Bad Bunny ako El Muerto. Sony oznamuje veľké novinky ohľadom svojho Spider-Man univerza

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony prináša novinky zo Spider-Man univerza

Počas predošlej noci sa konal CinemaCon spoločnosti Sony, na ktorom priniesli nové informácie o ich chystaných projektoch. Samozrejme, že si tu nechali veľký priestor pre jeden zo svojich veľkých svetov, ktorý sa týka postáv z Marvel komiksov. Sony tak prinieslo k Spider-Man univerzu viacero noviniek.

Po nedávnej nepríjemnej správe o tom, že druhý Spider-Verse bol odložený až o osem mesiacov na jún 2023, sme sa dozvedeli názov tretej časti. Popritom máme potvrdenú aj tretiu časť ďalšieho projektu. A čo viac – bol nám oznámený ďalší antihrdina a častý súper pavúčieho muža, ktorý dostane svoj vlastný film.

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)
Zdroj: collider.com

Tretí Spider-Verse má názov

Spider-Man: Paralelné svety bol absolútne unikátnym a špičkovým kúskom. V skvelej animácii nám predstavil viacero stvárnení Spider-Mana a ich jednotlivé interakcie či spoluprácu. Zároveň išlo o prvé predstavenie Milesa Moralesa v tejto úlohe. Odvtedy netrpezlivo čakáme na ďalšie pokračovanie. Nedávno prišla informácia o tom, že sa odsúva a tento rok ho neuvidíme.

Zároveň tu trochu zmenili názov. Po novom sa bude snímka volať Spider-Man: Across the Spider-Verse. Pôvodne ešte pri sebe mal podtitul Part I, pričom tretí film mať mať označenie Part II. Teraz však poznáme nový názov – bude sa volať Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. O deji filmov ešte veľa nevieme, avšak zopár detailov nám prezradili.

spider-man beyond spider-verse
Zdroj: screenrant.com

Miguel bude súčasťou partie, uvidíme Spider-Woman

Vráti sa spomínaný Miles, samozrejme aj spolu s priateľkou Spider-Gwen. V potitulkovej scéne prvej časti nám bol predstavený Miguel O’Hara a.k.a. Spider-Man 2099. Teraz už vieme, že nebude celý čas súperom, ale bude s ústrednou dvojicou spolupracovať. Oni dvaja a ďalší spojenci sa budú musieť spojiť proti silnému nepriateľovi.

Fanúšikom ukázali aj krátky klip, ktorý je popisovaný ako stretnutie s Jessicou Drew (v komiksoch známa ako Spider-Woman). Skupina tu bola v zápale boja a snažili sa pritom pavučinami zachytiť padajúci vrtuľník. O tom ďalšom nevieme zatiaľ ešte nič, ale názov naznačuje, že sa pozrieme dokonca ešte za známe multiverzá. Vyzerá to naozaj skvele a pri tomto nám čakanie vadiť nebude. Beyond the Spider-Verse je zatiaľ plánovaný na 29. marca 2024.

Animovaný Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)
Zdroj: thedirect.com

Venom 3 oficiálne v príprave

Štúdio však bude Sony’s Spider-Man Universe rozširovať aj pokračovaním hraných filmov. V paneli tak oznámili aj fakt, že sa oficiálne pripravuje Venom 3. Samozrejme sa v ňom vráti Tom Hardy ako novinár Eddie Brock s mimozemským symbiontom.

Druhá časť Carnage prichádza bola aj popri silno priemerných hodnoteniach kasovým trhákom. Preto je jasné, že chce štúdio priniesť aj trojku. Kedy sa jej dočkáme alebo čo v nej uvidíme ešte vôbec nie je známe. Že by bol konečne čas aj na superhrdinu Petera Parkera samotného?

venom 3
Zdroj: thedirect.com

Ďalší známy antihrdina

Avšak popri budujúcich sa nepriateľoch Spider-Mana, ktorí sú vykreslení skôr ako antihrdinovia (Morbius či Kraven) tu máme ďalšieho. Zároveň s jeho filmom pôjde o prvý Marvel film, kde bude hlavným hrdinom latinská hviezda. Do tohto univerza totiž prichádza El Muerto.

Občianskym menom Juan Carlos, je mexický zápasník, ktorý ale disponuje superhrdinskými schopnosťami. Tie získava vďaka zápasníckej maske, ktorá u nich putuje už po generácie. Ich predok ju získal v súboji v legendárnom El Dorade. Dostali teda od bohov sily, avšak každý nový člen rodiny si musí tieto sily obhájiť a zaslúžiť. Musia vždy bojovať proti postave, ktorá tiež nesie meno El Dorado.

spider-man el muerto
Zdroj: comicbook.com

El Muerto v podaní latino rapera

Juan ešte na takýto súboj nebol pripravený a jeho otec sa obetoval, aby pre neho získal ďalšie roky. Dostal 10 rokov na prípravu a možnosť nájsť časom iného maskovaného hrdinu, ktorého porazí v boji. V tomto bode už je jasné, ktorého si vybral a požiadal J. Jonaha Jamesona o pomoc pri jeho chytení.

Koľko z toho sa dostane do filmu a ako bude vyzerať ešte známe nie je, avšak poznáme dátum, kedy ho chcú vydať. Dočkať by sme sa ho mali 12. januára 2024. Tohto (anti)hrdinu si zahrá portorikánsky herec, producent a raper – Bad Bunny (vlastným menom Benito Antonio Martínez Ocasio).

bad bunny bullet train
Zdroj: blazetrends.com

Hudobníka už z niekoľkých filmov poznáme

Jeho kariéra sa rozrastie o film El Muerto zo Sony Spider-Man univerza. Okrem toho sme mohli herca vidieť napríklad v seriáli Narcos: Mexico či deviatej časti Rýchlo a zbesilo. Onedlho sa objaví aj vo filme Bullet Train, kde si zabojuje s Bradom Pittom.

Ktorá z noviniek ohľadom Sony komiksového sveta vás najviac potešila? To, že sa pozrieme v animovanom Spider-Manovi ešte za známe multiverzum, že budeme mať tretieho Venoma alebo latino antihrdinu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, collider.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -