Obrovský risk: Kultové anime Naruto dostane prvý hraný film, fanúšikovia sa obávajú najhoršieho

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pripravuje sa hraný Naruto film

Adaptácie anime zažívajú nový boom. Netflix napravil u fanúšikov chuť, po nie príliš dobre prijatom Cowboyovi Bebopovi tento rok priniesli skvelý One Piece. Kým pri ňom budeme čakať na druhú sériu, prichádza portál Screen Rant s informáciou, že ďalší japonský animovaný seriál dostane takúto podobu. Dokonca jeden z najpopulárnejších. V príprave je hraný Naruto film.

Snímka už je v príprave pozoruhodne dlhý čas. Prvé informácie o hranom Narutovi prišli v roku 2015 a sprostredkoval ich portál Variety. Odvtedy prichádzali iba veľmi úsečné aktualizácie, pri ktorých sa vystriedali tvorcovia, ktorí projekt nakoniec opustili. Teraz ale rovnaký magazín prináša správu s prvým potvrdeným menom stojacim za projektom.

Poznáme prvé meno z tvorcovského tímu

Tasha Huo sa postará o vytvorenie scenára pre hranú podobu legendárneho anime. Scenáristka momentálne pracuje aj na novej adaptácii komiksu Červená Sonja a kreslenom seriáli založenom na hernej sérii Tomb Raider. Predtým priniesla príbehy k štvorici dielov prequelového seriálu k Zaklínačovi. Štúdiom, pod ktoré bude projekt patriť, zostáva aj po 8 rokoch Lionsgate.

Naruto je poriadnym kultovým hitom. Jeho manga, ktorú kreslí Masashi Kishimoto, začala vychádzať ešte v roku 1997 a k obsahuje 700 kapitol. Do dnešného dňa sa predalo cez 200 miliónov kópii, čo hovorí o jeho mimoriadnom úspechu. V roku 2002 začalo vychádzať anime, ktoré malo 220 častí a nasledovalo pokračovanie Naruto: Shippuden. Vychádzalo 10 rokov (2007 – 2017) a prinieslo presne 500 častí.

naruto shippuden
Zdroj: wallpapercave.com

Scenáristka nechá kľúčové prvky predlohy nedotknuté

Príbeh sleduje mladého chlapca menom Naruto Uzumaki, ktorý sa chce stať najlepším nindžom a Hokagem – vodcom mesta, z ktorého pochádza. Odohráva sa v priebehu niekoľkých desiatok rokov, pri ktorých musí Naruto zdolať mnoho nepriateľov a nástrah, ale taktiež čeliť svojej minulosti.

Štúdio Pierrot počas vysielania seriálového anime prinieslo aj 10 celovečerných filmov a vzniklo aj niekoľko kratších špeciálov, všetky z nich však v animovanej podobe. Až teraz nás čaká prvá hraná adaptácia. Nevieme, koľko z predlohy zachová, autorka Huo však dala jasne najavo, že Kishimotovu originálnu prácu nijako prekrúcať nechce a pôvodných postáv a príbehovej línie sa nedotkne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na to, že sa po rokoch odkladov naozaj chystá hraný Naruto film? Myslíte si, že dokáže mať podobný úspech ako iné súčasné anime adaptácie? Patríte medzi fanúšikov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -