Veľká budúcnosť megahitu od Netflixu. Môže tu byt ešte desaťročia

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Čerstvý hit Netflixu čaká veľká budúcnosť

Netflix to s hranými adaptáciami anime skúšal už v minulosti, zatiaľ však úspechy boli rozpačité. Všetko sa zmenilo na konci augusta, kedy služba predstavila svoju novinku One Piece, postavenú na možno najslávnejšej manga ságe. Nový seriál zabodoval ako u milovníkov anime a mangy, tak aj u širokého diváckeho publika, ktoré s predlohou nemá žiadnu skúsenosť. Vyzerá to tak, že One Piece tu s nami bude ešte pekne dlho.

Príbehy Monkey D. Luffyho (Iñaki Godoy), piráta a vodcu Straw Hat Pirates, si diváci okamžite zamilovali. Na ceste za snom stať sa kráľom pokladov si hlavný hrdina našiel dobrých priateľov a vernú posádku. Roronoa Zoro (Mackenyu), Nami (Emily Rudd), Usopp (Jacob Romero) a Sanji rozpovedali vlastné príbehové linky a objavia sa aj v potvrdenej druhej sérii.

One Piece
Zdroj: themoviedb.org

Producenti to vidia najmenej na 6 sérií

Diváci, ktorí sledujú aj pôvodné anime či čítajú mangu, vedia, že aj keď nové epizódy vychádzajú už posledných zhruba 25 rokov, ešte zďaleka nie sme na konci cesty „Slamákových pirátov.“ Pôvodný tvorca mangy, Eichiiro Oda, ktorý pracoval aj na spracovaní pre Netflix, má k dispozícii mnoho materiálu, ktorý sa dá použiť aj v ďalších dobrodružstvách.

Netflix je naklonený dať im zelenú. Vďaka obrovskému diváckemu úspechu už dva týždne od vydania prvej série oficiálne potvrdil príchod ďalšej série. Producenti Marty Adelstein a Becky Clements sa však neuspokoja len s ňou a majú plány na niekoľko pokračovaní dopredu. Pri obrovskom množstve pôvodného materiálu si vedia predstaviť až 12 sérií. Prezradili to v rozhovore pre Deadline:

Adelstein: „Máme k dispozícii toľko pôvodného materiálu, že dúfame aspoň v 12 sérií.“

Clements: „V tomto bode mangy máme viac ako 1080 kapitol. So [showrunnerom] Mattom Owensom máme plány na niekoľko sérií dopredu a myslím si, že aj keby sme urobili šesť sérií, pravdepodobne by sme spotrebovali len polovicu kapitol mangy. Naozaj by sa dalo pokračovať ďalej a ďalej a ďalej.“

Prvú sériu hranej verzie tvorilo 8 hodinových epizód. Tie viac alebo menej pokryli obdobie prvých 95 kapitol mangy. Ďalšie epizódy a série by tak mali naozaj ešte veľa nepoužitých kapitol z mangy. V ideálnom svete by teda mohlo byť vyrobených aj 12 sérií, čo by pri bežnom trende vysielania každé dva roky znamenalo nakrúcanie počas najbližších 20 rokov. Nanešťastie, One Piece predstavuje jeden z najdrahších Netflix seriálov, budúcnosť preto ešte nemá istú aj napriek ambicióznemu plánu jeho tvorcov.

Prinesie hranému seriálu ďalší úspech známa herečka?

Novodobý fenomén One Piece nemilujú iba bežní diváci, ale tiež viaceré známe osobnosti. Jednou z nich je aj obľúbená herečka Jamie Lee Curtis (Všetko, všade, naraz), ktorá sa už dlhé roky hrdo hlási k fanúšikom mangy. Fanúšikovia si ju dokonca vedia predstaviť aj v jednej konkrétnej úlohe, pričom aj ona sama tvrdí, že by si ju rada zahrala.

Chopper, Jamie Lee Curtis, Dr. Kureha
Zdroj: sk.pinterest.com + vlastná úprava; Chopper, Jamie Lee Curtis a Dr. Kureha

Ide o Dr. Kurehu, postaršiu doktorku, ktorá bola v mange mentorkou Tony Tony Choppera, antropomorfného soba. Ide o člena a doktora Luffyho posádky. Ten by mal taktiež zažiť v druhej sérii debut, aspoň to naznačil Eichiiro Oda vo videu, v ktorom oficiálne potvrdil druhú sériu. Dávalo by preto zmysel, aby sa po jeho boku ukázala aj jeho mentorka.

Slávna herečka na svojom Instagrame prezradila, že keď sa štrajk scenáristov a hercov proti veľkým štúdiám skončí férovou dohodou, bude lobovať spolu s fanúšikmi o rolu doktorky Kurehy. Takéto veľké herecké meno by určite sérii veľmi pomohlo.

Zopakuje sa úspech najsledovanejšieho seriálu v histórii Netflixu? Reality show Squid Game dostala prvý trailer.

Zdroje: comicbook.com, deadline.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -