V sci-fi filme Morning ľudia už nepotrebujú spánok. Zahrajú si v ňom Laura Dern aj Benedict Cumberbatch

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V sci-fi Morning ľudia nepotrebujú spánok

Občas sa v súčasnej dobe podarí, že filmári prídu s originálnym nápadom. To sa zrejme podarilo aj režisérovi Justinovi Kurzelovi, ktorý v minulosti priniesol adaptáciu Macbetha či film Assassin’s Creed. Teraz prinesie sci-fi s jednoduchým názvom Morning.

Odohrávať sa má v blízkej budúcnosti. Ľudia sa vďaka špeciálnej novej tabletke a umelému slnku ešte viac vyvinuli a už viac nepotrebujú spánok. Pre snímku si dokonca zohnal aj výborné herecké obsadenie. V hlavnej úlohe sa ukáže Laura Dern (Jurský park, Marriage Story) a Benedict Cumberbatch (Sherlock, Doctor Strange) získal rolu vedľajšiu.

Benedict-Cumberbatch-Laura-Dern
Zdroj: variety.com

Neschopnosť snívať

Dern bude hrať Cathy, silnú zástankyňu toho, čo dostatok ľudí považuje za nový normál – svet bez spánku. Avšak všetko sa zmení po smrti jej manžela (Cumberbatch). Jej bezsenný svet sa okolo nej začne rozpadať a uvedomuje si, že vo svete, kde je neustále hore, je ťažená spomienkami.

Okrem toho do príbehu vstúpi ešte ich syn, Danny. Ten patrí už do generácie, ktorá vyrastala bez toho, aby kedykoľvek zažila spánok. Mnohí z nich sa však začínajú búriť a rebelsky sa dožadujú svojich snov. Vytvoria si tak vlastnú ilegálnu skupinu spáčov. Kathy musí bojovať s tým, aby navždy neprišla o syna a aby mohla čeliť svojim nočným morám.

noah-jupe
Zdroj: variety.com

Nielen o snoch, ale aj o ľudskom spojení

Téma pre film je skutočne zaujímavá. Režisér nám navyše sľubuje, že bude skôr komornejšou snímkou, ktorá rozpráva o „ľudskom spojení a sile našich snov a spomienok, ktoré inšpirujú k zmene“. Pozrie sa na svet, ktorý by nemusel byť až taký vzdialený tomu nášmu – snaha o väčšiu produktivitu zničí naše snívanie a s ním aj možnosť byť viac spojení.

Tieto slová kvituje aj producent filmu Adam Ackland, ktorý ho popisuje ako „vyzývavý, reflektujúci, ale pritom povzbudzujúci projekt“. Scenár k sci-fi filmu Morning napísal Sam Steiner, prevažne autor divadelných hier.

sci-fi morning obsadenie
Zdroj: geektyrant.com

Získali si skvelý tím a obsadenie

Produkuje spoločnosť HanWay Films a jej riaditeľka Gabrielle Stewart je tiež z nadchádzajúceho filmu nadšená. Podľa nej je „provokujúci, lákavý a dokáže v nás niečo pohnúť“. Veľmi sa jej páčil námet – čo keby sme prestali spať a spolu s tým aj snívať?

Okrem štábu, ktorý sa podaril dať dokopy, bola nadšená aj z obsadenia. Cumberbatch a Dern sú predsa len dobre známe mená v Hollywode. A ich syna si zahrá Noah Jupe, ktorého môžeme poznať z filmu Tiché miesto.

Zaujala vás myšlienka filmu Morning? Myslíte si tiež, že ide o riadne originálny námet? A čo hovoríte na herecké obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -