Vzniká seriál podľa krvavej hry Alice. Vytvorí ho scenárista Watchmenov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vzniká seriál podľa hry Alice

Od spoločnosti Electronic Arts boli zakúpené práva a tak môže konečne začať vznikať seriál podľa hry American McGee’s Alice. Prinesie ho spoločnosť Radar Pictures, ktorá v minulosti stála za ikonickými filmami ako Posledný samuraj alebo Riddick: Kronika temna. Našli si aj osobu, ktorá seriál povedie.

Ním bude David Hayter. Kedysi predovšetkým dabingový herec sa dal po prelome storočia na písanie scenárov. Práve vďaka nemu sa dostal k fanúšikom aj film X-Men alebo jeho pokračovanie X-2. Tiež pripravil komiksovku Watchmen – tú filmovú verziu z roku 2009. Podľa vlastných slov je nadšený, že tento pretočený svet na základe klasickej rozprávky bude môcť priniesť fanúšikom.

watchmen
Zdroj: accentuatethenegative.wordpress.com

Značne iná Krajina zázrakov

Hra Alice sa zakladá na klasických dielach od Lewisa CarollaAlica v krajine zázrakov a Alica v krajine za zrkadlom. Avšak z knižiek pre deti si berie iba úplný základ a prináša krvavý a hororový zvrat. Alica totiž nájde po návrate spoza zrkadla ich rodný dom zhorený do tla, pričom jej rodičia pri požiari zomreli.

Táto vec sa podpíše na jej mentálnom zdraví a po opakovanom pokuse o samovraždu je zatvorená do ústavu pre choromyseľných. To až do času, kým ju nevyhľadá biely králik, aby ju opäť povolal do Krajiny zázrakov. Lenže nie je to tá, ktorú poznáme – tentoraz sa krajina stala spustnutou, násilnou a hlavne zlou.

American-McGees-Alice
Zdroj: twinfinite.net

Skôr ako zdravý rozum príde viac šialenosti

Alica sa teda prebojováva územím, aby ho čistila od zla. Postupne sa jej navracia zdravý rozum a zisťuje aj pravdu o svojich rodičoch. A to všetko preto, aby sa to mohlo v pokračovaní z roku 2011 s názvom Alice: Madness Returns ešte zhoršiť…

Seriál Alice má vychádzať práve z oboch spomínaných hier. Za nimi stojí vývojár (ako aj celý herný titul vypovedaná) American McGee. Ten bude na projekt na malé obrazovky tak isto dohliadať. Povedal, že Hayter je skvelou voľbou, pretože vo svojej tvorbe dokázal spájať „predstavivosť, dobrodružnosť a tajné prepašovanie vlastnej zručnosti“.

seriál alice
Zdroj: images.squarespace-cdn.com

Temný, šialený a fascinujúci

To by malo byť pri tvorení videohernej adaptácie vraj dobrým základom. Ďalej dodáva, že fanúšikovia Alice privítajú tento projekt so „šialenou náklonnosťou“. Slovám tvorcu originálnej hry samozrejme veríme a preto zostávame napäto čakať aký temný, šialený a fascinujúci seriál nás čaká.

Ako si myslíte, že môže vyzerať seriál na základe hry American McGee’s Alice? Poznáte pôvodné hry a ste ich fanúšikmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -