Neuveríte, ktorý herec stvárni nového Van Helsinga. Nie, Jason Momoa to nebude

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film o upíroch s hviezdami Hry o tróny

Film o upíroch, ktorý momentálne pripravuje Max Barbakow, dá znovu dohromady dve hviezdy zo seriálu Hra o tróny. V akčnom thrilleri, ktorému nebudú chýbať ani fantasy prvky a dávka humoru, si zahrajú Peter Dinklage a Jason Momoa. Názov filmu bol zatiaľ uvedený ako Good Bad & Undead (teda Dobrý, zlý a nemŕtvy).

Originálny nápad s podvodmi vo fantasy svete

Snímka bude natočená ako originálny nápad Marka Swifta a Damiana Shannona. Dinklage sa objaví v úlohe Van Helsinga, posledného z línie lovcov upírov (ako už môžeme poznať z viacerých foriem popkultúry). Ako protiklad mu bude slúžiť Momoa, ktorý si zahrá zatiaľ nemenovaného upíra, ktorý dal sľub, že už nikdy nebude zabíjať.

dinklage momoa
Zdroj: joblo.com

Spolu vytvoria vrtkavé a netradičné spojenectvo, pri ktorom oberajú ľudí o peniaze. Cestujú z mesta do mesta, kde Helsing predstiera zabitie upíra a nezabudne si vybrať svoju odmenu. Všetko sa ale zmení, keď zistia, že bola na upírovu hlavu vypísaná veľká odmena. Takto ide po nich celý svet plný nebezpečných monštier a mágie.

Stoker sa stretáva s krimi komédiou

Režisér sa vyjadril, že pripravovaný film o upíroch by mal byť akýmsi spojením klasického Stokeroveho románu Drakula a filmu Polnočný beh. Ide o akčnú krimi komédiu, kde Robert De Niro v hlavnej úlohe musí doručiť k súdu mafiánskeho účtovníka, ktorý okradol svojho šéfa. Po krku im tak idú agenti, príslušníci mafie aj konkurenčných gangov a všetko sa dostáva do bláznivých koľají.

midnight-run
Zdroj: filmforum.org

Preto vyzerá, že aj pripravovaný film o upíroch Good Bad & Undead by nám mal doručiť značnú porciu akcie aj nefalšovanej zábavy. Dokonca podľa všetkého dali dohromady aj kvalitný tím, ktorý si prácu na filme značne užíva.

Režisér neostrieľaný, ale už oceňovaný

Obavy môžu byť v prípade režiséra Maxa Barbakowa, čo nie je veľké meno. Nemá síce veľa skúseností, ale jeho film Palm Springs zožal veľký úspech na filmovom festivale v Sundance. Ide o komédiu Andyhoho Samberga, kde si zahral aj J.K. Simmons (známy najmä zo Spider-Mana). Na spomínanom festivale bol aj nominovaný porotou ako najlepší hraný film.

Palm Springs
Zdroj: variety.com

Hlava projektu teda zrejme vie, čo robí. Dúfajme, že sa osvedčí aj herecké obsadenie z Hier o tróny a všetci spoločne nám prinesú nový pohľad na fantasy svet s upírmi, ich lovcami a inými monštrami.

Zaujal vás tento film? Tešíte sa na opätovnú spoluprácu Dinklagea a Momou? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -